reklamı kapat

XRP Ağında Anormallik: Milyonlarca XRP Gönderildi!

XRP transferlerinde anormal bir artış tespit edildi.
20:21
6 Ekim 2019

XRP’nin arkasındaki firma Ripple, çeşitli ortaklıklar ve finansal sektöre yönelik hizmetleri ile ilgili kripto para biriminin kullanımını her geçen gün arttırmayı sürdürüyor. Özellikle Ripple’ın MoneyGram gibi havale firmaları ile yaptığı ortaklıklar, XRP hacmini Bitso gibi kripto para platformlarında yüzde 25’e yakın arttırmakta. Bütün bunlara rağmen Bitstamp kripto para borsası ile Bitso arasında daha önce hiç görülmemiş bir anormallik tespit edildi.

Bitso Exchange’in Ripple ağındaki görevi ise finansal kurumlardan itibari parayı kabul edip, bunu xRapid aracılığıyla XRP’ye dönüştürüp işleme koymak olarak biliniyor. Bir Twitter kullanıcısı ve XRP yatırımcısı ise son zamanlarda Bitso üzerindeki değişime dikkat çekti.

Ripple İşlemleri Artıyor

Tweet içerisindeki grafikten de görülebileceği üzere, 6 Ekim tarihinde Bitstamp’dan Bitso’ya yönelik yapılan işlemlerde toplamda 28 XRP işlemi gerçekleştiği görülmekte ve her birinin içerisinde 28.000’den fazla XRP yer alıyor. Yapılan bu transferler şu an için Bitso platformunu adeta kitlemiş durumda. Başka bir kripto para analisti ve yatırımcısı olan HMX, kısa sürede Bitstamp’dan Bitso’ya 1,2 milyon dolarlık XRP gönderildiğini ortaya çıkardı.

Yaşanan hareketliliğin ne olduğu tam olarak bilinmese de, yakında büyük bir duyuru yapılması mümkün. Ripple bundan birkaç gün önce de İzlanda’ya açıldığını vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.