reklamı kapat

Samsung’un Son Ortaklığı Blockchain İçin Mi Ripple İçin Mi?

Samsung son vardığı ortaklık ile Blockchain’i mi Ripple’ı mı hedefledi?
17:00
6 Ekim 2019

Yapılan son açıklamalara göre Samsung Electronics America, İngiltere merkezli ödeme platformu ve RippleNet üyesi olan Finablr ile işbirliğine vardı.

Samsung ve Finablr

Bu ortaklık sayesinde şirketler Samsung Pay mobil uygulamasına yeni bir özellik eklemeyi planlıyor. “Money Transfer” adı verilecek olan bu yeni özellikle çeşitli ödeme seçeneklerini kullanarak insanların 47 ülkeye para göndermesine olanak tanınacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ortaklıkla ilgili şu ifadelere yer veriliyor:

ABD’deki Samsung Pay kullanıcıları, mevcut banka kartlarını ve kredi kartlarını Samsung Pay’de yer alan Finablr’ın global ağı üzerinden güvenli bir şekilde para göndermek için kullanabilecekler. Bu hizmet, Finablr’ın global erişim ve dağıtım yeteneklerinden yararlanacak ve alıcının tercihlerine göre banka mevduatından nakit paraya kadar çok çeşitli ödeme seçenekleri sunacak.

Bunların yanında sınır ötesi ödeme teknolojiler sunan Finablr’ın, şu anda dünya çapında 170 ülkede 25 milyondan fazla insana hizmet etti ifade ediliyor. Ayrıca şirketin geçtiğimiz yıl Ripple’in banka ve ödeme sağlayıcıları ağına katıldığı da biliniyor.

Samsung Pay Uygulaması

Samsung Electronics America’nın içerik ve hizmetlerden sorumlu başkan yardımcısı Sang W. Ahn, Finablr ile ortaklığın, Samsung Pay’ın erişimini genişletme planının bir parçası olduğunu dile getiriyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Money Transfer, Samsung Pay’i kullanıcıların finansal hayatlarını daha kolay hale getiren bir platforma dönüştürmek için attığımız ilk adımdır. Finablr gibi endüstri liderleriyle yakın işbirliği içinde geliştirilen ve Samsung Pay’de sunulan hizmetler sayesinde tüketicilerin günlük finansal deneyimlerini olumlu yönde etkileyebileceğiz.

Bunların yanında bilindiği gibi Samsung kripto paralar adına adımlar atan cesur firmalar biri olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin Samsung Galaxy 10 akıllı telefonunda kripto para birimlerinin listeleneceği açıklanmıştı. Hangi kripto para birimlerinin listeleneceğini bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık….

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun