Coinbase Yeni Ekipler Peşinde

Kripto para borsası Coinbase, bir start-up’ın mühendislik ekibiyle ilgileniyor...
15:00
6 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

5 Ekim’de teknoloji haber kaynağı olan TechCrunch’ta yayınlanan bir habere göre Amerika merkezli kripto para borsası Coinbase’in, Ripple destekli depolama ve kiralama start-up’ı Omni’s Rentals‘ın mühendislik ekibini işe alma planları bulunuyor.

Tek İlgilenen Coinbase Değil

Yapılan açıklamalarda konuya yakın iki kaynaktan elde edilen verilere göre, Omni’nin şu anda işten çıkarmalarla mücadele ettiği ve yedi operasyon ekibi üyesini kaybettiği belirtiliyor. Ayrıca Coinbase’in yanı sıra iş verenle iş arayanı buluşturan profesyonel bir start-up olan Thumbtack da Omni’nin mühendislik ekibiyle ilgileniyor.

Öte yandan Coinbase’in şu anda 100’den fazla ülkede mevcut olan Coinbase Earn eğitim platformunu daha da geliştirmek için mühendislik ekibini kullanacağı bildiriliyor. İlk olarak geçtiğimiz Aralık ayında piyasaya sunulan bu platform, kullanıcıların incelemeler yaparak kripto para kazanmasına imkan tanıyor.

Tüm bunların yanında Coinbase adına konuşan bir sözcü, start-up ile şu an için herhangi bir anlaşmaya varılmadığı ve açıklanacak resmi bir durum olmadığını dile getirdi.

Çok Müşterisi Yok

TechCrunch’ın yaptığı açıklamalara göre Omni’s Rentals, platformda kiralama ya da ödünç alma işiyle ilgilenen çok fazla kişi olmadığı için iyi bir iş çıkaramıyor. Her ne kadar start-up işletmelerin kendi kendilerini yönetebilecekleri çeşitli girişimlerde de bulunsa beklenen başarı yakalanamadı.

Tüm bunların yanında Omni Rentals’ın Ripple’dan 2018 yılı başlarında 25 milyon dolar aldığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Öte yandan Coinbase Ağustos ayında attığı bir adımla dünyanın en büyük depolama şirketi ünvanını almıştı. 15 Ağustos’ta Coinbase Custody’nin kripto para şirketi Xapo’nun kurumsal saklama servisini satın aldığı açıklanmıştı. Yapılan açıklamlarda iki firmanın Mayıs ayından itibaren satın alma ile ilgili görüşmeler yaptıkları ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar