Wanchain (WAN) Nedir? Nereden Alınır?

Özet

  • WAN, dünyadaki kripto para birimlerini bir araya getiriyor.
17:00
9 Aralık 2019

Wanchain (WAN) finans alanını yeniden inşa etmeyi hedefleyen ve dünyadaki dijital varlıkları bir araya getiren bir kripto para şeklinde tanımlanabilir. Yeni bir dağıtık finansal altyapı meydana getiren Wanchain dijital ekonomiyi kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Wanchain (WAN) Nedir?

Farklı Blockchain ağları arasında işbirliği sağlayan ve bağlantı oluşturabilen Wanchain zincirler arasında işlem gerçekleştirilmesine imkan sağlıyor. Bu sayede Blockchain teknolojisinin gündelik hayatlara uygulanması sürecine de katkı sağlayan kripto para adeta geleceğe ışık tutuyor. Bütün zincirlerden faydalanma kabiliyetine sahip “dağıtık bir banka” yaratmayı hedefleyen Wanchain geleneksel bankaların mevcut finansal sistemde sahip olduğu yere eşdeğer nitelikte bir pozisyona erişmeyi amaçlıyor. Wanchain dijital varlıkları bir araya getirecek yeni bir altyapı kurarak bu amacını gerçekleştirmeyi planlıyor.

Wanchain (WAN) Nasıl Çalışır?

Wanchain farklı Blockchain defterlerini birbirine bağlayarak defterler arasında dağıtık bir şekilde değer alışverişi yapılmasına olanak sunuyor. Zincir-arası protokolünü patentsiz şekilde meydana getirmek isteyen Wanchain en güncel kriptografik teorilerden faydalandı. Bu sayede hem zincirler arasında hem de zincir içerisinde gerçekleştiren işlemleri kayıt altına alacak dağıtık bir defter yaratmayı başardı. Açık kaynaklı, gizli ya da konsorsiyum olup olmamasına bakılmaksızın herhangi bir Blockchain ağı (zincir) Wanchain defteriyle entegre edilebilir. Böylece Wanchain defterler arası varlık transferlerinin düşük masraflarla yapılabilmesini mümkün kılıyor. Yani Wanchain defteri yalnızca akıllı sözleşmeleri değil aynı zamanda token’leri de destekliyor.

Nereden Alınır?

2016 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Wanchain geçtiğimiz yılın eylül ayında bir ICO düzenlemişti. Modern dünyanın bankası olmayı hedefleyen kripto para kullanıcılarına kredi çekme, ödeme yapma ya da yatırım gibi çeşitli finansal hizmetleri sağlamayı planlıyor. Ayrıca kullanıcılarının gizliliğini de göz önünde bulunduran Wanchain tamamen imzasız işlemler yapılmasını sağlıyor. Wanchain başta Binance olmak üzere bir çok kripto para borsasında işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar