Wall Street Journal Bildirdi: Kripto Kredi Platformu Celcius, Yeniden Yapılandırma Avukatları Tuttu!

Wall Street Journal'ın haberine göre Celcius, mali sorunlar nedeniyle yeniden yapılandırma avukatları tuttu.
09:36
15 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto kredi platformu Celcius, Pazartesi günü yaptığı açıklamada “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle para çekme ve transfer işlemlerini duraklattığını duyurdu. Celcius’un para çekme işlemlerini durdurması, kripto ekosisteminde yeniden olumsuz bir hava oluşmasına neden oldu. The Wall Street Jorunal’da yer alan bir haberde ise Celcius’un zorlu mali durumunun yönetilmesine yardımcı olunması adına yeniden yapılandırmada uzmanlaşmış avukatlar tuttuğu bildirildi.

Wall Street Journal’dan Celcius İddiası

Kripto kredi platformu Celcius, Pazartesi günü “aşırı piyasa koşulları” sebebiyle tüm para çekme ve transfer işlemlerini durdurdu. Celcius’un para çekme işlemlerini durdurması, kripto para ekosisteminde yeniden olumsuz bir hava oluşmasına neden oldu. The Wall Street Journal, günün ilk saatlerinde yaptığı bir haberde, Celcius’un artan mali sorunları için olası çözümler konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP’den yeniden yapılandırmada uzmanlaşmış avukatlar tuttuğunu bildirdi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya güçlü bir düşüş ivmesi ile başladı ve günün erken saatlerinde 20.700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’in 20.700 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatte %10’a yakın değer kaybetti ve 1.100 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1 trilyon doların altına geriledi. Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 240 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar