X


Vitalik Buterin, Changpeng Zhao Ve Justin Sun Arasında “1000 Kat Büyüme” Polemiği Yaşanıyor

Kripto para piyasasının büyük aktörleri bir kere daha karşı karşıya geldi.
13:02
12 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde Vitalik Buterin’in “Artık sektördeki hiçbir şeyde bir başka 1000 kat bir büyüme fırsatı yok.” sözlerini okurlarımızla paylaşmıştık. Buterin’in sözlerinin ardından Twitter’da Justin Sun ve Binance CEO’su Changpeng Zhao bu sözlere karşı çıktı.

Vitalik Buterin “büyümeye yer yok” yorumunu açımladı:

Açık konuşmak gerekirse hiçbir zaman kripto ekosisteminde “büyümeye yer yok” demedim. 1000 kat fiyat artışlarına yer yok dedim. Bugün 1000 katlık bir fiyat artışı kriptoların 200 trilyon dolar olacağı anlamına geliyor veya bugünün küresel servetinin %70’inin kriptolarda olacağı anlamına.

Buterin şu eklemede bulundu:

Esas söylediğim şey, nüfusun büyük kısmı kriptoyu zaten duyduğu için kriptoların herhangi bir koşulda daha fazla büyümesi için derinliğin (örn: gerçek kullanım)  gerektiğini gösteriyor, daha fazla ilginin değil.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Buterin’in sözlerine karşılık olarak şu cevabı verdi:

Buna hala katılmıyorum. Kriptoların kesinlikle 1000 kat veya daha fazla büyüyeceğini söylüyorum. Yalnızca doların piyasa değerine ulaşmak bile kriptolara yaklaşık 1000 kat değer kazandıracak.

Zhao bunun yanı sıra yeni teknolojilerin ve sektörlerin potansiyelinin geleneksel piyasanın boyutuyla ölçülemeyeceğini belirtti. Buterin’e derinlik konusunda %100 katıldığını ve chain’lerin daha fazla kullanım durumuna sahip olmasıyla derinliğin geleceğini ekledi.

Buterin ayrıca şu tweet’i attı:

Ben: Açıkça, gerçekçi olalım, dünyanın tüm serveti kripto paralara dönmeyecek.

Medya: Vitalik pesimist!

Millet, her şeyi böyle yorumlayarak insanları Justin Sun gibi davranmaya teşvik ediyorsunuz.

Justin Sun buna karşılık şu cevabı verdi:

Dünyanın tüm servetinin bir kara delik gibi kripto paralara döneceğine ve daha da artacağına inanıyorum. Kripto paralar Apple ve Amazon’dan önce 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacak. Göreceğiz. Zaman gösterecek.

Kaynak: coinpage.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar