reklamı kapat

Vadeli İşlemler Kraken’de 1 Milyar Dolara Ulaştı

Kraken kripto para borsasındaki gerçekleşen vadeli işlemlerin hacmi 1 milyar dolara ulaştı.
6 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken vadeli işlemlerde büyük patlama yaşadı. Siz değerli CoinTürk okurlarıyla daha önceden paylaştığımız bu yazıda borsanın Crypto Facilities adlı kripto para vadeli işlem sağlayıcısını satın aldığını duyurmuştuk. Yetkililer tarafından yapılan araştırmaya göre bu şirket Kraken tarafından satın alındıktan sonra ciddi oranda büyüdü.

İşlem Hacmi Patladı

Crypto Facilities’in üst düzey yetkililerinden Sui Chung tarafından konu hakkında açıklamalar yapıldı. CoinDesk’in haberinde bu gelişmeye oldukça geniş bir şekilde yer verilmiş. Chung’un açıklamalarına göre Kraken tarafından satın alındıktan sonra şirketin işlem hacmi tam beş kat arttı. Bilindiği üzere Crypto Facilities şubat ayının başında 100 milyon dolar karşılığında Kraken çatısı altına alınmıştı. Bu sayede Kraken kullanıcılarının kripto paralarla vadeli işlemler gerçekleştirebilmesi hedefleniyordu.

Crypto Facilities ABD’li kripto para kullanıcıları tarafından Kraken borsası satın almadan önce de yakında tanınıyordu. Şirketin Chicago Ticaret Borsası’na (CME) Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) referans oranları sağladığı biliniyor. CME ise Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini listeleyen borsa olarak karşımıza çıkıyor.


1 Milyar Dolar

Crypto Facilities tarafından sunulan beş ürün geçtiğimiz ay boyunca toplamda 1 milyar dolar değerindeki işlemle alınıp satıldı. Bu ürünler arasında Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) bulunuyor. Kraken kripto para borsası tarafından satın alınan şirketin bu durumdan bir hayli olumlu etkilendiği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.