X


V System Coin (VSYS) Nedir?

V SYSTEM, bir veritabanı ve bulut hizmetlerine odaklanan Blockchain altyapı sağlayıcısı olarak hizmet veriyor...
17:00
14 Ocak 2020

V SYSTEM, veritabanı ve bulut hizmetlerine odaklanan bir Blockchain altyapı sağlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Projenin başındaki isim olan Sunny King liderliğindeki V SYSTEM Blockchain, yeni inovasyonu Supernode Proof of Stake (SPoS) algoritması ile Blockchain veritabanı için güvenli bir altyapı oluşturmayı hedefliyor. V SYSTEM belirlediği hedeflere ulaşmak için yoğun mesai harcıyor.

V System Coin Nedir?

V SYSTEMS (VSYS), Blockchain veritabanı için güvenli bir altyapı platformu oluşturmayı amaçlayan bir Blockchain veritabanı bulut projesi olarak tanımlanıyor. Platform, karmaşık merkezsiz uygulamaların yürütülebilmesi ve yüksek ölçeklenebilirlik, dayanıklılık ve performansla trilyonlarca Blockchain’in etkin bir şekilde çalışmasını desteklemek için merkezsiz bulut veritabanı teknolojisi sunuyor.

V SYSTEMS Blockchain platformu, %51 saldırılarına karşı neredeyse tam dirençli, yüksek ölçeklenebilirlik sunan, hassas, dayanıklı ve yüksek performansa sahip merkezi olmayan bulut veritabanı teknolojisi sunabileceğini iddia ediyor. Bununla beraber yapılan açıklamalara göre V SYSTEM ağı; finans, eğlence, sosyal medya ve daha pek çok platformun verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayabilir.

Öte yandan projenin başındaki isim olan Sunny King, “efsanevi bir Blockchain geliştirici” olarak nitelendiriliyor. Sunny King, V SYSTEM platformunun yanı sıra Peercoin ve Primecoin projelerinin de yaratıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bir fintech girişimcisi olan Alex Yang da projenin CEO’su olarak görev yapıyor.

VSYS Coin Nedir?

Dağıtık ve ölçeklenebilir veritabanı ve Blockchain teknolojisine sahip uygulamalar, özel ve kamusal kullanım durumlarında gittikçe daha yüksek talep görüyor. V SYSTEM de sektör genelinde  işletmeler ve kuruluşlar için güvenli ve yüksek performanslı merkezsiz bulut platformları ile kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor.

Bunun yanında platform uygulama geliştiricilerine anında Blockchain oluşturma ve geliştirme avantajı da sağlıyor. Bunu da sahip olduğu çoklu konsensüs algoritmaları sayesinde gerçekleştiriyor.

Öte yandan platformun kullanıcı dostu olması teknolojiye olan talebin artmasını sağlıyor ve geliştiricilerin yükünü büyük ölçüde azaltıyor.

Supernode Proof of Stake algoritması ise %51 saldırılarını büyük ölçüde engellemenin yanı sıra kullanıcıların kendi VSYS token’ları ve özel anahtarları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlıyor. Ayrıca platformun açıklamalarına göre SPoS, artan süpernode’ları barındırmak ve blok oluşturma süresini daha da kısaltmak için fonksiyonel olarak yükseltilebilir şekilde tasarlandı.

V System Coin Nasıl Alınır?

Türk kripto para yatırımcıları arasında ilgi gören VSYS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın büyük hacimlerinden birine sahip olan Huobi kripto para borsası üzerinden temin edebilmek mümkün. Huobi Türkçe dil desteği ile tercih sebebi olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar