X


Uzman Analistlerden Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentileri: Boğa Sezonu Yorumları

S2F modelinin yaratıcısı uzman analist PlanB, Bitcoin boğa piyasasının ikinci ayağının başladığını aktardı.
16:46
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lİder kripto para birimi Bitcoin, 62.000 doların üzerindeki seyrini sürdürürken yukarı yönlü girişimlerini sürdürüyor. Stock to Flow modelinin mucidi PlanB, Bitcoin fiyatını ve piyasa yönünü ilgilendiren önemli öngörülerde bulundu.

Uzmanların Bitcoin Beklentileri

S2F modelinin yaratıcısı uzman analist PlanB, Bitcoin boğa piyasasının ikinci ayağının başladığını aktardı. Bununla birlikte CryptoBirb, PlanB’nin beklentilerini onaylarken yatırımcılara short pozisyonlarını çok geç olmadan kapatmalarını tavsiye etti. Analistler, 63.300 doların üzerindeki bir kapanışın hedefi 70.000 dolara kilitleyeceğine inanıyor.

70.000 dolarlık dönüm noktasının aşılması ile birlikte momentumun artarak bir kartopu etkisiyle devasa boyutlara ulaşacağı bekleniyor. Bu da trend devamını bekleyen insanlarda FOMO etkisi yaratacak. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in 60.000 dolara gerilemesinin akabinde güçlü satın alma momentumu düşüşün kısa sürmesine yol açmıştı. Bitcoin, ATH’nin ardından sergilediği fiyat hareketleriyle yönün yukarı olduğunu kanıtladı.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bunun yanı sıra Bitcoin fiyatı, küresel ödeme devi Mastercard’ın kripto para hamlesi ile yükselmiş görünüyor. Mastercard; bankalar, işletmeler ve tüm ortaklarına Bakkt platformu entegrasyonu ile kripto para hizmeti sunma imkanı tanıyacak. Öte yandan elektrikli otomobil devi Tesla, yeniden Bitcoin kabul edebilir.

Tesla, geçtiğimiz dönemde 3 ay boyunca Bitcoin kabul ettiğini belirterek önümüzdeki zaman diliminde kripto para birimlerini ödeme yöntemlerine tekrar ekleyebileceğini bildirdi. Bu gelişmeler Bitcoin rallisine olumlu etkide bulundu. BTC, gün içerisinde 63.749 dolara kadar tırmansa da burada bir stabilizasyon sağlayamadı.

Uzmanların görüşleri doğrultusunda 63.300 dolar seviyesi Bitcoin adına önemli bir hedef olarak lanse ediliyor. Bu bölgenin üzerindeki kapanış, Bitcoin’i 70.000 dolar seviyelerine taşıyabilir. Oldukça hareketli saatlerin yaşandığı piyasada yükseliş görünümü korunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar