reklamı kapat

UNUS SED LEO Coin Nasıl Alınır?

Bitfinex kripto para borsasının coin'i LEO nedir? AA
21:15
20 Ağustos 2020

UNUS SED LEO Coin (LEO), Bitfinex kripto para borsası tarafından yapılan IEO ile piyasaya sürülen bir kripto paradır. Ethereum tabanlı ERC-20 tipi bir kripto para olan LEO Coin’i özel kılan olay ise bunun Bitfinex kripto para borsası tarafından çok kritik bir anda piyasaya sürülmesi ve borsaya olan güveni tazelemesi.

 LEO Token nedir, bu coin neden Bitfinex kripto para borsası için bu kadar önemli ve LEO Token satın almak için hangi borsalar kullanılabilir gibi soruların hepsinin cevabını bu içerikte bulabilirsiniz.

UNUS SED LEO Coin Nedir?

LEO coin, Bitfinex kripto para borsası tarafından Initial Exchange Offering (IEO)  yani ilk borsa arzı olarak piyasaya sürüldü. İlk satış düzenlendiğinde toplam arzın 1 milyar dolar kadar olacağı belirtildi ve UNUS SED LEO’nun birim fiyatı 1 dolar olacak şekilde piyasaya sürüldü. Bitfinex kripto para borsasının yaptığı ilk ve tek IEO olarak tarihe geçen LEO Token satın alma konusunda tam anlamıyla bir yarış başladı ve borsa hedeflediği 1 milyar dolar satışına ulaştı.

LEO Token satın alımı yapanlar arasında birçok kurumsal firmanın da yer aldığı biliniyor. LEO Token’ın temeli ise Bitfinex kripto para borsasının elde ettiği aylık kar oranına dayanıyor. Bitfinex her ay elde ettiği toplam karın %27’sini LEO Token almaya harcayacak ve devamında bu token’ları yakarak fiyatın devamlı olarak artmasının önünü açacak. 1 dolardan piyasaya sürülen LEO Token’ın değeri kısa süre içerisinde yükseldi ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1,26 dolardan işlem görüyor. Bu da LEO Token’ın %25 değer kazandığını gösteriyor.

LEO Token Nedir?

LEO Token’ın piyasaya çıkış hikayesi ise oldukça ilgin. New York Başsavcılığı tarafından Bitfinex‘in Crypto Capital Corp’a aktardığı 850 milyon dolarlık kripto para fonu bir anda dondurulmuştu. Bu durum Bitfinex ve ona bağlı Tether yönetimini çok kötü şekilde etkiledi. Bitfinex ise hem fonların telafisini yapmak hem de piyasada güven tazelemek için 1 milyar dolar hedefli bir IEO yaptı ve kaybettiğinden daha fazlasını elde etmeyi başardı.

UNUS SED LEO token şu an en büyük 18. kripto para birimi konumunda ve Bitfinex kripto para borsası başarılı bir şekilde yoluna devam ettikçe bu token’ın da değer kazanacağı söylenebilir. Bitfinex dünyanın en büyük kaldıraçlı kripto par aişlem platformlarından birisi ve bu da LEO Token’ın kripto para sektörünün en tanınan coin’lerinden birisi olacağını gösteriyor.

UNUS SED LEO Satın Al

Peki UNUS SED LEO token satın almak için ne yapmak gerekiyor? LEO Token direkt olarak kendi borsası Bitfinex üzerinden satın alınabilmekte. Bitfinex henüz Türk Lirası desteklemediği için böyle bir işlem yapmak için Bitcoin, Ethereum, EOS, USDT Tether veya ABD Doları kullanmak gerekiyor. Eğer itibari para ile işlem yapılacaksa KYC istenen platformdan USDT veya buna benzer bir kripto para kullanılarak kolaylıkla LEO Token satın alınabilmekte.

Bitfinex’e söz USDT gönderdikten sonra borsanın “Trading” menüsünden LEO/USDT işlem çiftini seçerek istenilen miktarda LEO alımı yapılabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.