X


Ünlü Milyarder Haklı Çıktı, Peki Sırada Ne Var?

Novogratz piyasanın dip noktasına ulaştığını ifade ettikten sonra yükseliş başladı.
19:20
28 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyarder yatırımcı ve Wall Street’in tanınan isimlerinden Mike Novogratz’ın tahminleri oldukça tutarlı görünüyor. Novogratz 13 Eylül’de piyasanın dip noktasına ulaştığını ve toparlayacağını ifade etmişti.

13 Eylül’den bu yana kripto para piyasası oldukça hareketliydi ve zaman zaman değer artışları görüldü. Bir süreliğine ağustos ayında çok fazla değer kaybeden ETH, eylül ayında %24.4 değer kazandı. Bu sırada XRP büyük çıkış yakaladı.

Bu ay başında Ethereum 200 doların altında bir değere düştü ve neredeyse bütün kripto paralar değer kaybetmeye devam ediyordu. Bazı teknik indikatörler aşırı satışın olduğunu gösteriyordu. Novogratz dibe ulaşıldığını ifade ederek şunları belitti:

Geçtiğimiz günlerde oldukça düşük fiyatlarla karşılaştık. Geçen yılın yüksek fiyatlarına doğru başlayan sıçramanın yaşanabileceği noktadayız. Piyasalar patlamanın izlerini tekrar takip edebilir.

Bir teknik analiz aracı Williams %R’ye göre Bitcoin fiyatı 6 bin dolar seviyesinin altına düştüğünde Bitcoin oldukça fazla satılmış durumdaydı. Novogratz da yatırımcıların satış yorgunluğuna ulaştığını ve bir noktadan sonra satmanın fazla kar getirmeyeceği düşünüldüğü için satışların bittiğini ifade etti.

Aşırı satışın oluştuğu durumlarda piyasanın yüksek volatilite göstereceği öngörülerek genellikle uzun ve kısa sözleşmeler yapılmıyor. BTC’nin o sıralarda daha fazla düşeceğini düşünen birçok yatırımcı bulunuyordu. Bunlardan bir tanesi Scott Nations’dı, Scott BTC’yi 5950 dolardan sattığını, çünkü bir değeri olmadığınını düşündüğünü dile getirmişti.

Novogratz bu ay içerisindeki tahminlerini tutturdu. Novogratz’a göre 6800 dolar seviyesi büyük bir direnç noktası oluşturacak. Aynı zamanda 7000 dolar seviyesinin görülmesi oldukça yüksek ihtimal. Önümüzdeki birkaç gün trendin belirlenmesi bakımından oldukça önemli.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar