X

Ünlü Kurucular: “Asla Bitcoin (BTC) Satmak Zorunda Kalmayacaksınız”

Winklevoss kardeşler, Bitcoin'in 10 trilyon doları bulacağını düşünüyor.
10:41
7 Haziran 2021

Gemini CEO’su ve Bitcoin (BTC) milyarderi Tyler Winklevoss, şu an için büyük bir sorun olan “nakit ihtiyacı için BTC satma” adetinin yakında zorunlu olmayabileceğini ifade etti. Winklevoss, katıldığı Bitcoin 2021’de yaptığı açıklamalarına, Bitcoin yatırımcılarının bundan sonra asla BTC satmak zorunda kalmayabileceğini de ekledi.

Bitcoin İçin Hedef 10 Trilyon Dolar

Miami de düzenlenen ve tarihin en büyük kripto para konferansı olarak görülen Bitcoin 2021, birçok ünlü isme ev sahipliği yaptı. Bu isimler arasında Tyler Winklevoss gibi kişiler de yer alıyor. Winklevoss ikizleri Bitcoin’e ilk yatırım yapan ve milyonlarca dolarlık riskli yatırım ile milyarder olan ilk kişiler arasında bulunuyor.

Tyler Winklevoss, konu hakkında yaptığı açıklamada ise Bitcoin’in 10 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinin üzerine bile çıkabileceğini ifade etti. BTC’nin buradan hala 10 kat yükselme potansiyeline sahip olduğunu ifade eden Winklevoss kardeşlerin gözden kaçan yorumu ise Bitcoin satışı ile ilgili olanı oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Bitcoin Hala Alım Fırsatı Veriyor”

Bitcoin fiyatının 35.000 dolar seviyesinden bile tam olarak alım fırsatı verdiğini ifade eden Winklevoss kardeşler, ilerleyen yıllarda asla BTC satmak zorunda kalınmayacağını da belirtti. Milyarder isimler bunun ise kredi veya benzeri ürünler ile mümkün olacağını düşünüyor.

DeFi sektöründe şu an için Bitcoin tabanlı kredi zaten kullanılmakta. Kullanıcılar ellerindeki BTC’leri WBTC veya bunun gibi alternatif varlıklara dönüştürüp teminat şeklinde kullanabilmekte. Bu teminat üzerinden de hiçbir şekilde BTC satışı yapmadan itibari veya kripto para birimi elde etmek mümkün.

Bitcoin = Altın 2.0

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler Bitcoin’in Altın 2.0 olduğunu vurgulayarak fiyat düşüşlerinde paniğe kapılıp bunu satmanın aslında ne kadar yanlış bir hamle olabileceğini de ima etti. Bunun açık kaynaklı ve gelişmeye devam eden bir proje olduğunu hatırlatan ikizler, BTC’nin dünyanın dijital rezerv para birimi olabileceğini de düşünmekte.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 36.567 dolardan işlem görmekte. Son 24 saat içerisinde %1,5 yükseliş elde eden BTC, hala 1 hafta önceki fiyat seviyesine sıkışıp kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar