X


Önemli Gelişme: Tron, El Salvador’da Bir Ofis Kuracak!

Tron kurucusu Justin Sun’ın yaptığı açıklamalarda göre Tron, El Salvador’da bu ofis kurma yönünde adım atan ilk kripto projesi oldu.
10:12
7 Haziran 2021

Bilindiği gibi El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Cumartesi gecesi yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in ülkenin resmi para birimi olması için bir yasa tasarısını Kongre’ye göndereceğini dile getirdi. Bu açıklama kripto para dünyasında büyük ses getirirken önemli kripto para projeleri de El Salvador ile ilgili ilk adımları atmaya başladı.

İlk Adım Tron’dan Geldi

Bir teknolojisi girişimcisi ve aynı zamanda Tron’un kurucusu olan Justin Sun, El Salvodor’un Bitcoin adımına en coşkulu yanıtları veren isimler arasında yer aldı. Justin Sun Twitter üzerinden dün yaptığı bir açıklamada, kripto para yatırımcılarının ve kuruluşlarının El Salvador’a taşınacağını dile getirdi.

Görünüşe göre Tron bu konuda adım atan ilke kripto para projesi oluyor. Sun bugün yine Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile El Salvador’da bir ofis açacaklarını dile getirdi. Sun konuyla ilgili açıklamasında, “El Salvador artık kripto ülkesi! TRON, El Salvador’da ofis kuran ilk kripto organizasyonu olacak!” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Böylece El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi konusunda benimseme yönünde adım atan ilk ülke olurken, Tron da El Salvador’da bir ofis kurma kararını açıklayan ilk kripto para projesi oldu.

El Salvador’un Adımına Gelen Tepkiler

Orta Amerika ülkesi yaptığı açıklama ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken El Salvador’un bu adımı ile ilgili farklı görüşlerin olduğu görülüyor. Bir kesim bu adımın kripto para ekosistemi için çok önemli olduğunu düşünürken bir kesim bu durumun kripto paralara zarar verebileceğini ifade ediyor.

Özellikle El Salvador’daki suç oranlarına dikkat çeken önemli isimler bu karar sayesinde Bitcoin ile gerçekleştirilen suç faaliyetlerinin artmasından endişeli gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar