Ünlü CEO Açıkladı: Bitcoin (BTC) Rallisi Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

DeVere Group CEO'su Nigel Green, Bitcoin (BTC) rallisinin süreci ve akıllı sözleşme platformları ile ilgili beklentilerini paylaştı. 
12:17
13 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Finansal hizmetler firması deVere Group CEO’su Nigel Green, üç rakip akıllı sözleşme platformu hakkında düşüncelerini paylaştı. Buna ek olarak Green, Bitcoin rallisinin ne zamana kadar süreceği ile ilgili de ipuçları verdi.

BTC Rallisi Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Green, Bitcoin fiyatının en azından enflasyonun artmasıyla ilgili endişeler nedeniyle 2022’nin 2. çeyreğine kadar yükselmeye devam edebileceğini düşünüyor ve “ABD’den gelen bu son veriler, dünya çapında fiyat baskıları arttıkça enflasyonla ilgili küresel korkuları da artıracak. Baskıların hafiflemeye başlayacağı 2022’nin en azından ikinci çeyreğinin başına kadar Bitcoin rallisinin sürmesi muhtemel.” sözlerini kullandı.

Gelen son haberler karşısında piyasaların düz bir çizgide ilerlemediğini ifade eden Green, süre boyunca görülecek bazı dip ve zirve noktalar arasında Bitcoin fiyatının ve dolayısıyla diğer kripto para birimlerinin fiyatının yükselmesinin bir süre daha devam edeceğini ifade ediyor.

Çünkü Green’e göre Bitcoin genel olarak sınırlı arzı nedeniyle enflasyona karşı bir koruma olarak görülüyor. Enflasyonda artış beklentilerinin olduğu bir ortamda da BTC fiyatında artış yaşanmasının beklenmesi oldukça normal görünüyor.

Bunlara ek olarak DeVere Group başkanı, Bitcoin‘in enflasyona karşı bir korunma olarak altını geride bıraktığını da söylüyor:

Bu enflasyonist dönemde, Bitcoin şimdiye kadar neredeyse evrensel olarak nihai enflasyondan korunma aracı olarak algılanarak altından daha iyi performans gösterdi.

Ethereum, Solana ve Cardano

Green ayrıca Bitcoin fiyatındaki değerlenmenin Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere diğer kripto varlıklarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyor:

Bitcoin’in diğer dijital varlıklar üzerindeki çekim gücü, bu hafta kendini tekrar gösterecek ve kendi gücünü korurken diğer büyük kripto para birimlerini de yukarı çekecek. Ethereum, Solana ve Cardano gibi fintech geliştirme ile ilgili kriptoların özellikle iyi performans göstermesini bekleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar