X


Ünlü Beyzbol Takımı Perth Heat, Oyuncularına Bitcoin İle Ödeme Yapacak

Ünlü beyzbol takımı, oyuncularına Bitcoin ile maaş vereceğini açıkladı.
10:50
17 Kasım 2021
Ünlü Beyzbol Takımı Perth Heat, Oyuncularına Bitcoin İle Ödeme Yapacak

Bitcoin ile maaş çılgınlığı devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Miami ve New York belediye başkanlarının Bitcoin ile ödeme alacağını duyurmasının ardından pek çok kişi ve kurumdan benzer adım geldi. Öyle ki ünlü beyzbol takımı, oyuncularına Bitcoin ile maaş vereceğini açıkladı.

Perth Heat Oyuncuları Bitcoin İle Maaş Alacak

Avustralya’nın en başarılı beyzbol takımı Perth Heat, oyuncularına Bitcoin ile ödeme yapmaya başladı ve dünya çapında böyle bir hamle yapan ilk profesyonel spor kulübü oldu.

Ödemeler, OpenNode platformunun yardımıyla ana zincirin üstünde bir “katman 2” ödeme protokolü olan Lightning Network üzerinde işlenecek. Ortaklığın bir parçası olarak, personel maaşları, mallar ve yemekler de en büyük kripto para biriminde kabul edilecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kulübün yeni atanan Bitcoin Baş Sorumlusu Patrick O’Sullivan, bunun enflasyona karşı korunma amaçlı “tek seferlik” bir durum olmadığını belirtti ve konuya yönelik açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu, gelecekteki belirsizliklere veya enflasyonist baskılara karşı korunmak için tek seferlik bir durum değildir. Perth Heat, paranın ve kurumsal hazinelerin geleceğinin Bitcoin blok zincirinde yaşayacağı gerçeğini benimsiyor.”

Bitcoin İle Maaş Yaygınlaşıyor

Şehrin operasyonlarına kriptoyu entegre etmek etmek adına birtakım adımlar atan Bitcoin destekçisi Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla, bir sonraki maaş çekinin %100’ünü Bitcoin’e dönüştüreceğini duyurmuştu.

Daha sonrasında New York belediye başkanı Eric Adams‘dan benzer bir hamle geldi. Adams, Bloomberg’in radyo programında şehre ait bir kripto para çıkarmak istediğini belirtti. Bundan ayrı olarak Adams, Twitter’da yaptığı paylaşımda New York’un kripto para sektörünün ve hızla büyüyen diğer yenilikçi sektörlerin merkezi olacağını duyurdu. Ayrıca New York Belediye Başkanı olarak alacağı ilk üç maaşın tamamını Bitcoin olarak alacağını açıkladı.

Ayrıca 2020 Ulusal Futbol Ligi’nde en değerli oyuncu olarak taçlandırılan Aaron Rodgers, Instagram sayfasından yaptığı bir açıklama ile 33,5 milyon dolarlık maaşının bir kısmını Bitcoin olarak alacağını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar