Reklam

Kripto Para Piyasasında Son Durum: Bitcoin, Tekrardan 60.000 Dolar Fiyat Seviyelerinin Altına Geriledi!

Piyasadaki çoğu kripto varlık, Bitcoin'deki aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 24 saatlik zaman diliminde de değer kayıpları kaydetmeye devam etti.
09:11
17 Kasım 2021
Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Yaşandı?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içerisinde kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 60.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum da, piyasadaki genel düşüş eğilimine uyum sağladı ve gün içerisinde 4.110 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin ve Ethereum’daki Son Durum

15 Kasım’dan bu yana yüksek oranda değer kayıpları kaydeden Bitcoin (BTC), kaydettiği değer kayıplarına son 24 saat içerisinde de devam etti. Bitcoin, 15 Kasım’daki 66.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşmasının ardından gerçekleştirdiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte kısa sürede ilk önce 63.000 dolar fiyat seviyelerine, ardından da 61.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ancak lider kripto para biriminin kaydettiği değer kayıpları, 61.000 dolar fiyat seviyeleri ile de sınırlı kalmadı. Bitcoin, günlük kapanışını önemli bir destek seviyesi olan 60.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde yapsa da günlük kapanışın ardından kaydettiği düşüşler birlikte 60.000 dolar fiyat seviyelerinin altında kalarak 58.500 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Düşüşün ardından bir miktar toparlanıp 59.800 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, henüz kritik bir öneme sahip 60.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine çıkamadı.

Piyasadaki genel düşüş ile birlikte haftalık değer kaybı %10’u geçen Ethereum (ETH), grafikte güçlü destek seviyesine yaklaştı. Ethereum, geçen hafta işlem gördüğü 4.800 dolar fiyat seviyelerinden kaydetmeye başladığı değer kayıplarına son 24 saat içerisinde de devam etti. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, gerçekleştirdiği aşağı yönlü fiyat hareketleri ile 4.190 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek önemli bir güçlü destek seviyesi olan 4.000 dolar fiyat bölgesine yaklaştı.

Piyasadaki Genel Durum

24 saatlik zaman diliminde Binance Coin (BNB) %6,5’lik, Solana (SOL) %6,1’lik, Cardano (ADA) %5,’lik, Ripple (XRP) %3,6’lık ve Polkadot (DOT) ise %4,4’lik bir değer kaybı kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI