X


Ünlü Analist Heyecanlandıran Bitcoin Tahminini Paylaştı! BTC Yeniden Bu Seviyeleri Görebilir

Önde gelen kripto para analisti, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.
09:00
17 Ocak 2022
Ünlü Analist Heyecanlandıran Bitcoin Tahminini Paylaştı! BTC Yeniden Bu Seviyeleri Görebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörünün yaygın olarak takip edilen isimlerinden biri olan analisti Justin Bennett, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için büyük bir rallinin önümüzdeki günlerde çok olası bir senaryo olduğunu belirtti.

Bitcoin’de Ralli Hazırlığı

Yeni bir strateji oturumunda kripto para piyasasına yönelik son tahminleri hakkında açıklamalarda bulunan ünlü analist Bennett, BTC’nin tarihi fiyat hareketindeki kalıplara göz attı ve bunun piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için %20-30’luk bir rallinin yaklaştığını gösterdiğini söyledi.

Bennett, 2021’in başlarından bu yana, Bitcoin ne zaman büyük bir fiyat düşüşü görse, ralliden sonraki günlerde veya haftalarda genellikle bu seviyenin altına gerilediğinin altını çizdi. Önde gelen kripto para analisti Bennet ayrıca, BTC bu sürecin dalgalanmaya hazır olduğu aşamada olabileceğini belirtirken açıklamalarına şu ifadelerle devam etti;

“2021’in başından beri, tasfiye fitilinin altına düştüğümüz yeri görebiliyorsunuz, sonra daha yükseğe hareket ediyoruz. Her seferinde bu meydana geldi. Bitcoin için ortalama hareket yaklaşık %63’tür, yani tüm bu hareketlerin ortalamasını alırsanız yaklaşık %63’tür. En küçüğü [Nisan ayında] buradaydı ve bu yaklaşık %27 idi…

Burada neyin olası olduğuna dair bir fikir edinmek için geçmiş fiyat hareketini kullanırsak ve burada en düşük seviye olan 40.000 dolara bakarsak… %27 civarındaki en küçük hareket gibi bir şeyi elde edersek, bu, piyasayı yeniden 50.000 dolara getirir. Bu aslında çok mantıklı olurdu çünkü biliyoruz ki 50.000 ile 53.000 dolar arasındaki bu alanın önemli olması muhtemel.”

BTC 53.000 Doları Hedefliyor

Bennett, satıcıların bu aralığı direnç olarak savunacakları göz önüne alındığında, 50.000 ila 53.000 dolar arasında bir fiyatın bir yardım rallisi hedefi olarak en mantıklı seviye olduğunu belirtti.

Ancak Bennet, lider kripto para birimi Bitcoin’in 53.000 dolar seviyelerini yeniden hedefleyebilmesi için önce 45.600 dolarlık işareti kırarak rallisini başlatması gerektiğinin altını çizdi.

“BTC’den daha fazla konsolidasyon. Hâlâ önümüzdeki birkaç hafta içinde 45.600 dolara ve potansiyel olarak 50.000-53.000 dolara bir hareket bekliyorum.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.17’lik bir düşüşle 42.570 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar