X


Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin (BTC), Yeni Haftaya Değer Kayıpları İle Başladı!

Bitcoin, son saatlerde kaydettiği değer kayıplarının ardından 42.400 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve yeni haftaya aşağı yönlü bir ivme ile başladı.
08:25
17 Ocak 2022
Teknik Analiz: Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor! İşte Kritik Destek Ve Direnç Noktaları
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 44.500 dolar fiyat seviyelerinden aldığı satış yönlü tepkiler ile birlikte 42.000 dolar fiyat seviyelerine gerilmesinin hemen ardından yeniden 43.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH ise son 24 saatlik zaman diliminde bir miktar değer kaybetse de 3.200 dolar destek seviyesini korumayı başardı.

Bitcoin, Destek Seviyesini Koruyor

Yukarı yönlü bir ivme kazanarak 44.500 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, aşağı yönlü bir düzeltme hareketi kaydederek yeniden 42.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ancak Bitcoin, kaydettiği değer kayıplarının ardından 42.000 dolar fiyat seviyelerinde kendine destek buldu ve yönünü tekrardan yukarı çevirdi. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile de lider kripto para birimi, 42.400 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum’da Kritik Seviyeler

Kısa bir süre önce 3.100 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyerek kritik fiyat seviyelerinde işlem gören Ethereum, lider kripto para birimi Bitcoin’deki düşük oranlı değer artışları ile birlikte önemli fiyat seviyelerini geri kazandı. Ethereum, 3.300 dolar fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından 3.243 dolar fiyat seviyelerine gerilese de 3.200 dolar destek seviyesini korumayı başardı.

Piyasada Son Durum

Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’deki konsolidasyon devam ederken düşük oranlı fiyat hareketleri kaydetti. Cardano (ADA), Axie Infinity (AXS) ve Fantom (FTM) ise CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde yaşadığı değer artışlarının ardından günün öne çıkan kripto varlıkları oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar