reklamı kapat

Ünlü Aktör Kripto Para Yatırımı Yaptı

Güney Kore'nin en ünlü aktörlerinden Bae Yong-joon kripto para yatırımı yaptı.
14 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Güney Kore’nin en bilindik aktörlerinden Bae Youn-joon kripto para piyasasına adım attı. Milyonlar tarafından tanınan ünlü film yıldızının bu hamlesiyle piyasaya canlılık katabileceği ifade ediliyor. Winter Sonata ve The Legend gibi filmlerde boy gösteren ünlü aktörün yerel kripto para startup’ı Seamon’a yatırım yaptığı bilgisi paylaşıldı.

Ünlülerin Kripto Yatırımı

Bae Youn-joon gibi ünlülerin kripto paralara yönelik yaptıkları yatırımların piyasada oldukça ciddi boyutta sonuçları görülebilir. Milyonlarca Güney Korelinin gönlünde taht kurmayı başarmış böylesi bir ismin bu yeni piyasaya adım atması yeni kullanıcıların da piyasaya dahil olması sonucunu doğurabilir.

Hankyoreh adlı yerel bir haber kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre Youn-joon söz konusu yatırımı Seamon adlı startup’a yaptı. Seamon, Norveç merkezli şirket Ocean Supreme tarafından kuruldu. Bu şirketin Japon somon piyasasında oldukça etkili olduğu ifade ediliyor. Norveç’ten Japonya’ya yüksek kalitede somon ihraç eden şirket, yıllık 150 milyon doları yalnızca bu ticaret üzerinden sağlıyor.


Büyük Miktarlı Yatırım

Bae Youn-joon tarafından gerçekleştirilen yatırımın en az 100.000 dolar olduğu CCN’de yer alan haberde ifade ediliyor. Ünlü aktörün şirkete başlangıçta danışman olarak katıldığı daha sonradan yatırım yapmaya karar verdiği belirtildi. Youn-joon kripto para piyasasına bu şekilde dahil olurken Blockchain sektörünün deniz ürünlerine kadar uzandığını öncelikle Asyalı kullanıcılara daha sonra da tüm dünyaya duyurmuş oluyor. Halkın gözünde belirli bir imajı bulunan sembol isimlerin kriptolara dahil olması benimsenme oranının artırılmasını tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.