X

Üç Ethereum Adresi Daha Kara Listeye Alındı: Tether, 150 Milyon Dolarlık USDT Dondurdu!

Tether, yasa dışı faaliyet yapıldığına ilişkin şüphelerden dolayı üç Ethereum adresini kara listeye alarak 150 milyon dolarlık USDT dondurdu.
11:45
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

USDT ihraççısı Tether, üç Ethereum adresini daha kara listeye alarak 150 milyon dolar değerinde USDT’yi dondurdu. Şirket, bu üç Ethereum adresininin kara listeye alınmasının nedenlerine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Tether, Üç Ethereum Adresini Kara Listeye Aldı

Tether, kara listesine toplamda 150 milyon dolarlık USDT stabil kripto para birimi tutan üç Ethereum adresi daha ekledi. Yasa dışı faaliyetlerde bulunduğuna inandığı adresleri kara listeye ekleyen Tether, 2022’ye üç Ethereum adresini kara listeye alarak başladı. Stabil kripto para pazarının lideri konumundaki Tether, geçen yıl 312 yeni adres olmak üzere, 2017 yılından bu yana toplamda 563 adresi kara listeye aldı.

Şirket, Henüz Nedenleri Açıklamadı

150 milyon dolar değerinde USDT’yi donduran Tether, henüz bu üç Ethereum adresini hangi nedenlerden dolayı kara listeye aldığına yönelik bir açıklama yapmadı. Tether, geçmişte Eylül 2020’de de, KuCoin hackinin ardından bilgisayar korsanlarının yasa dışı yollardan çıkar sağlamasını önlemek amacıyla 35 milyon dolar değerinde USDT’yi dondurdu.

Güncel olarak 78 milyar dolarlık piyasa değeri ile stabil kripto para pazarının lideri konumundaki USDT ihraççısı Tether, süreç içerisinde özellikle ABD regülatörleri başta olmak üzere dünyanın birçok yerindeki düzenleyiciden yoğun eleştiri aldı. Düzenleyiciler, Tether’in dolaşımdaki USDT’leri yüzde yüz oranında nakit rezerv ile desteklemediğine ve şirketin şeffaf bir yapıya sahip olmadığına yönelik çeşitli suçlamalarda bulundu. Tether, konuya ilişkin birçok açıklama yapsa da yatırımcıların kafalarındaki soru işaretlerlerini giderecek resmi veriler sunamadı. Önde gelen stabil kripto para şirketine ilişkin birçok iddia, süreç içerisinde konuşulmaya ve tartışılmaya devam etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar