X


Ünlü Stratejistten Kritik Bitcoin ve LUNA Uyarısı: Efsaneden İbaret! 

InTheMoneyStock.com'un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin'in (BTC) 12.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.
13:20
18 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasındaki belirsizlik devam ederken, InTheMoneyStock.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin‘in (BTC) 12.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin ve Enflasyon Efsanesi

Önde gelen araştırma kuruluşlarından Stansberry Research ile yaptığı röportajda Soloway, Bitcoin’in Fed’in niceliksel genişleme para politikası ve faiz artırımlarının yol açtığı mevcut ortamı daha önce hiç yaşamadığı için piyasadaki düzeltmenin devam edeceğini vurguladı. Yönetici ayrıca, Bitcoin‘in enflasyona karşı koruma sağladığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Lider kripto para birimi Bitcoin, yeniden 30.000  dolar seviyesine çıkmaya çalışırken, stratejist BTC’nin kısa vadede ivme kaybetmeye devam edeceğini ifade etti ve şunları ekledi:

Bitcoin, 12.000 dolara kadar düşebilir. 2017 gibi önceki döngülere bakarsanız, Bitcoin zirve yaptığında, ayı piyasasının sonuna kadar %80-85 oranında düzeltme yaşadı. Tarih tekerrür ederse ve bu döngüyü yeniden yaşarsak,12.000 dolar hiç de sürpriz olmaz. Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağladığı iddiaları asılsız bir efsaneden ibaret. Bugüne kadar böylesine yüksek bir enflasyon ile karşı karşıya kalmadık.

Yönetici, 2022’de yaşanan yüksek volatilite ve sert düzeltmelere rağmen Bitcoin’in uzun vadede toparlanabileceğinin ve eski parlak günlerine dönebileceğinin de altını çizdi. Soloway, El Salvador’da 44 ülkenin katılacağı konferansın Bitcoin‘nin küresel ölçekte benimsenmesi açısından büyük önem arz ettiğini de sözlerine ekledi.

Terra Kabusu, Uzun Vadede Olumlu Bir Gelişme

Terra (LUNA) çöküşü hakkında yorum yapan Soloway, kripto para sektörünü tekrar gündeme taşıyan bu kaosun, uzun vadede olumlu sonuçlar doğuracağını iddia etti. Analist, özellikle önde gelen ülkelerin regülasyona yönelik somut adımlar atacağını belirtti. Sektörün büyümesi için düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ve LUNA’nın çöküşünün yatırımcıları korumak için bir dönüm noktası olabileceğini söyleyen yönetici, olaya iyi yönden bakmanın faydalı olacağını vurguladı ve şunları ekledi:

Umarım tüm sektör bu krizden ders alır. Böylesi büyük çapta kabusların tekrar yaşamasının engellenmesi için, devletlerin düzenleme çabalarına hız vereceğini düşünüyorum. Terra vakası, uzun vadede olumlu bir gelişme. Belki de sektörün bazı acı gerçeklere uyanması için böylesi bir krizin olması gerekiyordu.

Bazı yatırımcıların çöküşün ortasında LUNA satın almasına atıfta bulunan Soloway, kurtarma planlarının işe yaramayacağı konusunda uyardı. Genel olarak, piyasa stratejisti, güvenin pazarın büyümesinin merkezinde olduğunu göz önünde bulundurarak, çöküşün kripto para sektörü için talihsiz olduğunu belirtti. Soloway ayrıca, LUNA’nın çöküşünün Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) tek güvenilir kripto para birimleri olarak öne çıkmasına yardımcı olduğuna dikkat ekti. Son olarak, uzman Bitcoin ve ETH’nin egemenliklerini sürdürmeleri için piyasadaki diğer kripto paraların en az %95’inin silinmesi ve dot.com döneminin tekrar edilmesi gerektiğini kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar