f Türklerin Favori Altcoin Projesinden Futbolu ve Blockchain Teknolojisini Birleştiren Öncü Adım! › COINTURK

Türklerin Favori Altcoin Projesinden Futbolu ve Blockchain Teknolojisini Birleştiren Öncü Adım!

Özet

  • Taraftar token platformu Socios'un arkasındaki kripto girişimi Chiliz, Common Goal ile yaptığı iş birliğinde yardım amaçlı açık artırma düzenleyecek.

  • Açık artırmada, Chiliz Chain üzerinde basılan ilk NFT'ler ve Orijinallik İspatı NFT'leri tanıtılacak.

  • One Shirt Pledge adı verilen girişim, Chiliz'in Common Goal'ün teknoloji ortağı olmasının ardından gelen ilk proje.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
00:20
17 Ağustos 2023

Blockchain platformu Chiliz, futbol topluluğu aracılığıyla küresel sosyal sorunları ele almaya odaklanan bir kuruluş olan Common Goal ile yaptığı iş birliğinde “One Shirt Pledge” yardım amaçlı açık artırma düzenleyerek spor, hayırseverlik ve Blockchain teknolojisini bir araya getirecek.

Chiliz Chain Üzerinde Basılan İlk NFT’ler Olacaklar

MatchWornShirt üzerinden erişilebilen açık artırma 26 Ağustos – 2 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Etkinlikte tamamen benzersiz bir şekilde spor sektörü için özel olarak geliştirilmiş Layer 1 Blockchain’i Chiliz Chain üzerinde basılan ilk NFT‘ler tanıtılacak.

Mart 2023’te One Shirt Pledge, önde gelen futbolcularıdan maçlarda giydikleri bir formayı bağışlamaya davet etti. One Shirt Pledge’in bu talebine Juan Mata, Victor Osimhen ve Giorgio Chiellini gibi ikonik oyuncular formalarını bağışlayarak karşılık verdi.  Bu kapsamda yaklaşık 30 ürünün açık artırmaya çıkarılması bekleniyor. Tüm bu ürünler, beraberinde kişiselleştirilmiş videoların görüntülenebilmesi için bir NFC çipleri içerecek ve bu açık artırma çipi sahiplerinin ögenin orijinaliğini doğrulamasına imkan tanıyan bir Orijinallik İspatı NFT’si ile birlikte sunulacak.

Dahası Orijinallik İspatı NFT‘leri dijital NFT’ler olmayacak. Chiliz bunları gerçek spor hatıra ürünleriyle ilişkilendirerek fiziksel olanı dijital olanla harmanladı. Chiliz’in buradaki vurgusu sadece sahiplik üzerinde değil aynı zamanda teknolojinin özgünlüğü nasıl teyit edebildiği ve çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim çabalarını nasıl destekleyebileceğini göstermek üzerine.

Common Goal İle Yapılan İş Birliğinde İlk Girişim

One Shirt Pledge, Chiliz’in Common Goal‘ün stratejik teknoloji ortağı olmasından bu yana gerçekleştirilen ilk girişim. Her iki kuruluş da Blockchain’i bir bağış toplama aracından daha fazlası olarak, yönetişim ve şeffaflığı artıracak devrim niteliğinde bir mekanizma olarak görüyor. Gerçekleştirilecek açık artırma ile teknolojinin somut bir etkiye dönüştürülmesi vizyonu özetlenmiş oalcak. Common Goal’un hedeflerini destekleyenlere, ırksal eşitlik, ruh sağlığı ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi alanlarda anlamlı bir değişim yaratma hedefiyle, doğrudan katılım ve parasal katkıda bulunma imkanı sunuyor.

Chiliz’in CEO’su Alexandre Dreyfus, teknoloji ve sporu bir araya getirmenin dönüştürücü potansiyeline dikkat çekti. Koleksiyon ürünlerini NFT’lerle ilişkilendirmenin sahipliğe yeni bir katman eklediğini ve değerli amaçları desteklerken orijinal ürünleri de garanti altına aldığını kaydetti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI