X


Tüm Piyasa Yemyeşilken Bu Coin’ler %10’dan Fazla Düştü!

Şu anda tüm kripto para piyasasında bir artış hakim ancak yine de bazı kripto para birimleri gözle görülür düşüşler yaşadı.
09:10
12 Ağustos 2021

Bitcoin ile birlikte genel bir yükselişte olan kripto para piyasasının oldukça iyi bir hafta geçirdiği ifade edilebilir. Ancak çoğu kripto para yükseliş grafikleri çizerken bazı altcoin’lerin düşüşte oldukları görülüyor.

Hangi Kriptolar Düşüşte?

Son 24 saat içinde her ne kadar çoğu kripto para birimi artış ivmesi yakalamış olsa da bazı coin’lerin %10’un üzerinde geri çekildiği görülüyor. Bu noktada son 24 saatte yaklaşık olarak %13,3 düşüş yaşayan QuickSwap (QUICK) örnek gösterilebilir. 10 Ağustos’ta 750 dolara kadar yükselen QUICK bugün 585 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Grafiklere göre QUICK fiyatı 300 dolar seviyelerinden çok kısa sürede 750 dolara kadar yükseldi ve şu an yaşanan geri çekilme oldukça normal. Çünkü fiyatta bir düzeltme yaşanması zaten bekleniyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak son 24 saat içinde yine %13’ün üzerinde değer kaybeden Tornado Cash de (TORN) tüm piyasada artış yaşanırken gerileyen kriptolar arasında girmiş oluyor. QUICK ile benzer şekilde çok kısa sürede ve hatta tek bir 4 saatlik mum ile 39 dolar seviyelerinden 89 dolara kadar yükselen TORN’un yaşadığı gerilemenin de olağan olduğu düşünülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile TORN 49 dolar bandında işlem görüyor.

Internet Computer ve Ravencoin

Geçtiğimiz günlerde yaşadıkları büyük artışlar ile adlarından söz ettiren Internet Computer (ICP) ve Ravencoin de (RVN) genel yükseliş sırasında gerileyen kripto paralar arasında yer alıyor.

Son 24 saat içinde %11’in üzerinde değer kaybeden ICP, 77 dolara kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti. Sadece birkaç gün içinde 38 dolarlık fiyat seviyelerinden ciddi bir ivme ile yükselişe geçen ICP yazının kaleme alındığı an itibari ile 64 dolardan işlem görüyor.

Buna ek olarak RVN coin de son günlerde ciddi bir artış yaşadı ve dolayısıyla şu anda bir fiyat düzeltmesi yapıyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1449 dolardan işlem gören RVN’nin son 24 saatte %10’dan fazla değer kaybettiği ifade edilebilir.

Öte yandan %11,05’lik düşüş ile Ellipsis (EPS), %11,9’luk düşüşle Alien Worlds (TLM), %10,6’lık düşüşle Mina (MINA) ve %11,25’lik düşüşler My Neighbor Alice (ALICE) düşüş kaydeden kripto paralar arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar