X


Tron Kurucusundan Ripple’a Tam Destek

Tron Vakfo CEO'su Justin Sun Ripple'ı desteklediği ve finansal kurumların Blockchain'i benimseyeceğine inandığını açıkladı.
17:00
22 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün kripto para piyasası XRP’nin yükselişiyle büyülendi. XRP bir noktada son 24 saatte %80 değer kazanmış durumdaydı. XRP kısa bir süreliğine piyasa değeri olarak Ethereum’u geride bıraktı.

XRP rallisinden sonra bütün piyasa XRP’yi konuşmaya başladı. XRP topluluğu uzun zamandır beklenen boğaların sonunda geldiğini belirtirken bazıları artışın bir manipülasyon olabileceğinden şüphe duydu ve piyasanın bir an önce düzenlenmesi gerektiğini ileri sürdü.

Diğer yandan Tron Vakfı kurucusu ve CEO’su Justin Sun XRP’ye tam destek verdiğini belirtti. Tron Vakfı’nı kurmadan önce Sun Ripple Labs Asya danışmanı ve Çin temsilcisiydi. Tron kurucusu Ripple’ı Twitter üzerinden tebrik etti. Sun fiyat artışının Ripple’ın PNC Bank ile yaptığı anlaşma sonucunda gerçekleştiğini ifade etti:

Bill Clinton’ın da desteğiyle Blockchain yaygınlaşıyor! 2014 ve 2016 yılları arasında Ripple görevlisi ve Ripple hisse sahibi olarak ben finansal kurumların Blockchain’e uyum sağlayacağından şüphe duymuyorum.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ABD’nin en büyük bankalarından biri PNC Bank ile anlaştıklarını duyurmuştu. Şirket bankayla birlikte gerçek zamanlı sınır ötesi ödemeleri müşterilerine sunacak. Dahası yakın zamanda Ripple xRapid’i başlatmayı düşünüyor. xRapid ürünü XRP’yi diğer para birimleri arasında bir köprü haline getirecek.

XRP ve Tron toplulukları Justin Sun’ın Ripple’a güvenini takdir etti. Kimileri XRP ve TRX’in kripto para piyasasına hakim olacağını dahi ifade etti.

XRP ile birlikte birçok kripto para gibi TRX fiyatı da iyi bir yükseliş yakaladı. Bu haberin hazırlandığı sıralarda TRX 0,22 dolardan işlem görüyor ve 1,5 milyar dolar piyasa değeriyle 13. sırada yer alıyor.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar