X


Ripple Yöneticisi Uzun Süredir Beklenen Haberi Verdi

Sagar Sarbhai xRapid ağının bir ay içerisinde çalışmaya başlayabileceğini ifade etti.
10:00
18 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple yöneticilerinden Sagar Sarbhai CNBC ile yaptığı röportajda Ripple’ın uzun zamandır heyecanla beklenen xRapid ağından ve kripto paralardan söz etti.

Sarbhai kripto paralara yaklaşımın birkaç yıl önce “Blockchain iyidir, kripto paralar kötü” biçiminde olduğunu ifade etti. Ancak yıllar içerisinde bu görüş değişmeye başladı. Sarbhai’e göre düzenleyiciler kripto paraların gerçekten faydalı olabileceğini gün geçtikçe kavrıyor. Ayrıca Ripple’ın xCurrent ürünü için 120’den fazla şirketle anlaşmaya varmış olması ucuz ve hızlı para gönderimlerinin kripto paralar ile mümkün olabileceğini şirketlere gösteriyor.

Öte yandan Sarbhai sözü Ripple’ın uzun zamandır beklenen xRapid’ine getirdi. xRapid bankalar arasında XRP token’ları kullanılarak işlem yapılmasını sağlayacak bir Ripple ürünü. xRapid yaklaşık 2 yıldır geliştiriliyor ve Ripple yetkilileri ürünün yaygınlaşmasını sağlamak adına sürekli yeni anlaşmalara imza atıyor. xRapid’in yakın zamanda etkin olarak kullanılmaya başlayacağını müjdeleyen Sarbhai şunları söyledi:

Önümüzdeki bir ayda ya da bir aydan biraz daha uzun bir sürede xRapid’in çalışmaya başladığını görebiliriz.

Sarbhai daha önceden insanların kripto paraları kullanmaya isteksiz olabileceklerini belirtmişti ancak son zamanlarda bu yaklaşımın değişmiş olabileceğini ileri sürdü. Tayland örneğine işaret eden Ripple yöneticisi, Tayland’ın kripto paraları uygun bir şekilde düzenlediğini, bankalara, finansal kurumlara ve ödeme sağlayıcılarına kripto paraların faydalarını gösterdiğini dile getirdi. Aksine bazı ülkelerin kripto paralara ya da Blockchain’ine dair mesafeli durduğunu ve herhangi bir girişimde bulunmadıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER