X


Tron Kurucusu İddialı Konuştu

Tron kurucusu Justin Sun kripto piyasasının liderlerini hedef aldı, Tron'un daha iyi olduğunu söyledi.
08:30
31 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron (TRX) kurucusu ve Tron Vakfı CEO’su Justin Sun Tron ağının Bitcoin ve Ethereum ağından çok daha iyi performans gösterdiğini ifade etti.

Sun’a göre Ethereum ve Bitcoin madencilik gücü fazlasıyla havuzların elinde. Diğer yandan Tron’un 27 adet SR’ı (super representative) bulunuyor ve hepsi eşit oylama hakkına sahip. Sun SR’ların Tron topluluğu tarafından seçildiğini ve Tron Vakfı’nın seçim sürecine müdahalede bulunmadığını belirtti. Dahası eğer SR’lar blok oluşturamaz hale gelirlerse güçlerini kaybedebiliyorlar, daha önce bir SR bunu yaşamıştı.

Tron ağı 27 SR’ın seçilmesinin ardından başlatıldı. SR’lar dünyanın dört bir yanında yer alıyor. 14 ABD’de, 1 Güney Afrika’da, 7 Çin’de, 1 Vietnam, Güney Kore, Almanya ve Brezilya’da SR bulunuyor. Şu anda görev almayı bekleyen 100’ün üzerinde SR adayı bulunuyor. SR’lar sistemin çalışmasında önemli rol oynuyor, ağın çalışmasını, korunmasını ve ağda blok oluşturulmasını sağlıyorlar.

Tron Vakfı gelecekte SR’ları ödüllendireceğini duyurdu. Böylece iyi performans gösteren SR’lar motive edilecek. Sun’ın yaptığı bir diğer açıklamaya göre ödülleri yeni seçilen SR’lara ilk defa seçildiklerinde ve 30 günlük süre boyunca tekrar seçilebilenlere verileceğini ifade etti.

Sun geçtiğimiz ay BitTorrent’i satın aldı ve interneti tamamen merkezsiz hale getirme planında önemli bir adım attı. BitTorrent’in 14 yıllık tecrübesi ve Tron ekibinin güçlerini birleştirmesiyle iyi işler başaracaklarını belirten Sun, BitTorrent’in 138 ülkede 100 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu, bu kullanıcılara ulaştıklarında yaygınlaşma adına önemli bir engeli aşacaklarını dile getirdi. Tron kurucusu daha önce Tron’u Ethereum ile karşılaştırmıştı, Tron’un Ethereum’dan 80 kat daha hızlı olduğunun altını çizmişti.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar