reklamı kapat

Tron Fiyatı Uçuyor

1 Mayıs 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Piyasanın paspal ve kıpırtısız havasına meydan okuyan Tron son günlerin en çok artış gösteren kripto paralarından biri oldu. TRX şeklinde kısaltılan kripto para parlayan performansıyla pazar payı bakımından en büyük 9. kripto para konumunda.

Kripto paralar için hafta başı oldukça durgun başladı. Haberin yayına hazırlandığı sırada top 10’daki kripto paraların günlük bazda değer kaybettiği görülüyor. Yükseliş trendinde olan tek kripto para %15 ile Tron. An itibariyle Tron 0.099 dolardan işlem görüyor ve 6.514 milyon dolar piyasa hacmine sahip.

Dün Tron işlemlerinin büyük bir çoğunluğu Güney Kore’de gerçekleşti. Yalnızca UpBit ve Bithumb borsalarında yapılan Tron işlemleri toplam küresel hacmin %51’ine tekabül ediyor.

Yükseliş organik mi?

Bir anda tüm gözlerin Tron’a dönmesini sağlayan yükseliş trendinin sebebi tam olarak belli değil. Tron yatırımcıları ise kripto paranın ana ağının (mainnet) faaliyete geçeceği tarihin yaklaşmasını yükselişe sebep olarak gösteriyor. Tron kurucusu Justin Sun da ana ağın faaliyete geçeceği gün için Twitter’dan geri sayım başlattı. Bununla birlikte kulislerde bazı söylentiler dolaşıyor.

Justin Sun’ın Çinli teknoloji devi Alibaba’nın eski çalışanı olduğu biliniyor. Alibaba’nın TRX ödemesi kabul edeceği söylentileri aylarca piyasada dolaştı. Justin Sun da Ocak ayında büyük bir şirketin TRX ödemesi kabul edeceğini duyurdu. Ancak bu tür söylentilerin ucu hiçbir yere varmadı. Dolayısıyla bazı kripto para yatırımcıları TRX’in yapay bir şekilde pump’landığını savunuyor.

Dün bir sitede yayımlanan benzer bir söylenti haberinde olası bir partnerlik ilişkisinin Tron fiyatını uçuracağı yazıldı. Ancak bu partnerliğin hangi şirketle yapılacağına dair yine herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Tron token’inin şu sıralar artış göstermesinin sebebinin söz konusu haber olabileceği düşünülüyor.

Alibaba kurucusu Jack Ma da daha önceki konuşmalarında herhangi bir kripto parayı kabul etmeyi düşünmediklerini kaydetmişti. Ma buna rağmen blockchain teknolojisinin umut vadeden bir alan olduğunu düşünüyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER