Terra (LUNA) Alınır Mı? LUNA ve LUNC Yorum!

Kripto para yatırımcıları LUNA ve LUNC grafiğindeki dik yükselişten payını almak istiyor. Ancak artık dönüş yolculuğu başlamış olabilir.
17:30
11 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra’nın çöküşünün üzerinden sadece birkaç ay geçti ve sonbaharı kışa çeviren Terra, adından yeniden söz ettiriyor. Kripto kışının bu denli şiddetlenmesinin en büyük sorumlularından biri Terra oldu. İflasıyla birlikte 40 milyar doların piyasalardan silinmesine neden oldu. Dolaylı etkileri de hesaba katarsak yüzlerce milyar dolarlık erimeden bahsedebiliriz. Peki LUNA ve LUNC neden yükseliyor? Kısa vadeli fiyat analizi neler söylüyor?

Terra (LUNA) Alınır Mı?

Terra çöküşünün ardından ağ bir hard fork ile Terra V2’ye dönüştü ve eski (enkaza dönen ağ) Terra Classic olarak kaldı. O günleri tekrar hatırlatıp moralleri bozmaya gerek yok. Son iki gün içinde %200 artan Terra (LUNA) halen ilk çıktığı günlerdeki ATH seviyesinin %67,5 altında bulunuyor. Do Kwon ve ekibinin kurtarma çabaları LUNA için umutları aşırı iyimser şekilde yeniden alevlendirdi. Özellikle LUNC’nin son birkaç gündür yaşadığı hype bunu besledi.

LUNC’nin günlükte 4 milyar dolar hacmi aşmasının başka bir sebebi yoktu. Spekülasyon bu piyasadaki birçok yatırımcının mumla aradığı ve çok sevdiği bir şey. Fakat hype ile yükselen aynı hızda düşmeye %90 mahkumdur. Yükselişin temelinde ciddi bir fiyat katalizörü olmadığı için mevcut seviyelerden LUNA almak adeta bir kumara dönüşebilir.

LUNA ve LUNC Yorum

Uzatılmış boğa koşusunun ardından LUNA‘nın RSI’sındaki aşırı alım okumaları göz önüne alındığında, altcoin kısa vadede durgun bir aşama görebilir. Bununla birlikte, kuzeye bakan EMA’lar ve MACD güçlü bir yükseliş eğilimi göstermeye devam ediyor, bu da alıcıların önümüzdeki seanslarda 6,5 ​​dolarlık direnci kırmaya çalışacağı anlamına geliyor. Elbette olumlu senaryo hype devam ettiği sürecedir. Eğer yatırımcılar büyük düşüşten önce kar satışlarına daha küçük oyuncuları da çekerse dik bir iniş izleyebiliriz.

LUNC tarafındaki yükselişle ilgili uyarılarımızı zaten yapmıştık. Vergi konusu adeta bir manipülasyona dönüştü ve LUNC alan yatırımcıların çoğu %1,2’lik verginin 7 trilyon olan arzı 10 milyar seviyelerine kadar çekebileceğine inanıyor. Böyle bir şey olmayacak. Nitekim LUNC fiyatı 0,0005482 dolar seviyelerinden bu yana düşüyor. Yazı hazırlandığı sırada hacim 1,4 milyara gevşedi ve fiyat 0,000433 dolar seviyesindeydi. Eğer 0,00026 dolar altında kapanışlar görürsek fiyatın başına 1 sıfır daha alması yaklaştı demektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar