X


Temmuzdan Bu Yana Bitcoin Fiyatı: Boğa Trendi Artık Başlayacak Mı?

Bitcoin fiyatı uzun süren bir düşüş hareketi yaşıyor. Peki boğa sezonunun başlangıcı yaklaştı mı?
10:00
1 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin bu yılın başından itibaren büyük oranlarda değer kaybetti. Beklenilen boğa piyasasını bir türlü yaşayamayan BTC son aylarda da değer kaybetmeye devam etti. Ancak çoğu uzmana göre beklenilen boğa sezonu yılın son çeyreğinde başlayabilir.

Lider kripto para Bitcoin haberin hazırlandığı sıralarda 6.582 dolardan alınıp satılıyordu. Bu da BTC fiyatının son yirmi dört saatte neredeyse hiç değişmediği anlamına geliyor. Ancak Bitcoin Eylül ayının başından beri %6, Ağustos ayından beri de %10 oranında geriledi.

Aylar boyunca devam eden düşüş hareketlerine rağmen Bitcoin yılın üçüncü çeyreğinde %2 değer kazanmayı başardı. Ancak Amerikan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan Bitcoin ETF başvurularından hiçbir kayda değer başvurunun henüz reddedilmediğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bitcoin geçtiğimiz temmuzda son iki ayın en yüksek değerine ulaşarak fiyatını 8.507 dolara çıkarmıştı. Ancak bu artış çok fazla sürmedi ve fiyat kısa bir sürede yeniden 8.000 dolar seviyesine geriledi. Bu düşüşe SEC’in Winklevoss kardeşlerin ETF başvurusunu reddetmesinin neden olduğu ifade edilmişti. Buna rağmen BTC fiyatı temmuz ayını %21 oranında bir artışla tamamlamıştı.

Ancak SEC’ten gelen açıklamaların da etkisiyle ağustos ayında BTC fiyatı 5.859 dolara dek düştü. Lider kripto para bu ayı da 7.000 dolar civarında kapatmayı başardı. Yani Bitcoin’deki düşüş bu ayda da devam etti.

Bitcoin fiyatı Eylül ayında yeniden 7.500 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Birçok yatırımcı bir sonraki boğanın başladığı düşüncesine kapıldıysa da lider kripto para 6.300 dolara kadar geriledi.

Piyasadaki birçok uzman Bitcoin’in çizdiği bu grafiklere bakarak bir sonraki yükseliş hareketinin her an başlayabileceği yorumunu yapıyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar