reklamı kapat

Telegram’ın Beklenen Halka Açık Token Satış Tarihi Belli Oldu!

Telegram'ın Gram token'leri sonunda satışa çıkıyor!
13:00
11 Haziran 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Kripto para sektöründe en çok beklenti yaratan ICO‘lardan birisi olarak tarihe geçen Telegram ICO‘su, görünüşe göre sonunda token’lerini bireysel yatırımcılara da satışa çıkartacak.

Gram Token’leri Satışa Çıkıyor

TechCrunch‘ın aktardığı bilgilere göre Gram isimli token’ler kısıtlı bir listelenme ve satış sonrası bu yılın sonlarına doğru herkese açık bir şekilde satışa sunulacak. Ünlü mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz yıl sadece akredite yatırımcılara yönelik yaptığı token satışında 1.7 milyar dolar toplamayı başarmıştı. Proje birçok uzmana göre ”eski fikirler ve karşılanamayacak vaatler” içerse de, ICO süresince oldukça başarılı oldu.

Ortaya çıkan haberlere göre Gram token’leri ilk olarak önümüzdeki 10 Temmuz tarihinde Liquid isimli kripto para borsasında listelenecek ve burada bireysel yatırımcılar için satışa çıkartılacak.

Yakın zamanda yaptığı fonlama ile 1 milyar dolarlık değere ulaştığını iddia eden Liquid, Gram token’lerinin satışı için direkt olarak Telegram ile bir ortaklık kurmadı. Borsa bunun yerine Kore merkezli olup Asya içerisinde elinde en çok Gram token’i bulunan kurum olduğunu iddia eden Gram Asia ile bir ortaklık imzaladı ve belirsiz sayıda Gram’ı bu ortaklık aracılığıyla satışa çıkartacak. Şu an için detaylar belirsiz ve ne kaç tane Gram token’inin, ne de bunların fiyatının ne olacağı tam olarak açıklanmadı.

Telegram Çalışmaları Sürdürüyor

Telegram çalışmalara son hız devam ediyor ve geçtiğimiz haftalarda beklenen test ağını piyasaya sürmüştü. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.