X


Telegram, SEC’ten Suçlamaları Geri Çekmesini İstiyor

Yapılan son açıklamalara göre Telegram’ın avukatları SEC’ten suçlamaları geri çekmesini talep etti.
14:00
13 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kriptolu mesajlaşma servisi Telegram, New York Southern District Court’taki Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinden Telegram’ın kripto para biriminin bir menkul kıymet olduğu yönündeki iddiaları kaldırmasını istedi.

12 Kasım’da yapılan yeni bir başvuruya göre Telegram’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) adil ithamlarda bulunmadıklarını ifade ediyorlar.

SEC’in İddiaları

SEC, geçtiğimiz zamanlarda Telegram’ın yatırımcılarına GRAM token’larını satmakla kayıt dışı menkul kıymet satışı suçunu işlediğini iddia etmişti. Ancak yapılan baskılara rağmen Telegram’ın yatırımcıları yatırdıkları paraları geri talep etmedi.

Telegram’ın son yapığı SEC ile ilgili başvuru metninde ise şu ifadelere yer verildi:

Davacı,hangi davranışların federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği konusunda görüşlerini açık bir şekilde belirtmemiş ve açık bir şekilde bildirememiştir. Şimdi adli emsal ve kendi yüksek rütbeli memurlarının kamuya açık görüşlerine aykırı bir özel hukuki pozisyon benimsemiştir.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre avukatlar SEC’ten suçlamaları tamamen geri çekmesini talep ediyor.

SEC ve Telegram

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi 24 Ekim’de gerçekleşmesi beklenen Telegram Open Network davası, Ekim ayında yapılan açıklamalar ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 18-19 Şubat 2020 tarihine ertelenmişti.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda, “Mahkeme emri ve tarafların anlaşmasına göre sanıkların, mahkeme 18-19 Şubat 2020 tarihlerinde kara verene kadar, herhangi bir kişiye ya da işletmeye “Gram” token’larını sunmayacak, satmayacak ve teklif etmeyecek.” ifadeleri kullanılmıştı.

Bunların yanı sıra Telegram yaptığı açıklamalarda SEC’in bahsi geçen hamlesinin kendileri için olumlu sonuçlar doğuracağını ifade etmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar