reklamı kapat

Telefonu Hacklendi, 2 Milyon Dolarlık Kripto Parası Çalındı!

Algo Capital CTO'sunun telefonu hacklendi ve 2 milyon dolara yakın kripto parası çalındı.
11:05
6 Ekim 2019

ABD merkezli blockchain firması Algorand‘ın yatırım kolu olan Algo Capital, ne yazık ki güne 2 milyon dolarlık bir kripto para kaybı ile başladı.

Algorand’ın CTO’su Pablo Yabo’nun telefonu kötü amaçlı kişilerin kullanımına geçti ve projenin yatırım kolu bu güvenlik açığından dolayı toplamda 2 milyon dolara yakın değere sahip USDT ve ALGO kaybetti.

Telefondaki güvenlik açığı hacker’ların Yabo kontrolündeki Algo çevrimiçi kripto para cüzdanına erişmesine olanak sağladı.

Algorand CEO’su David Garcia tam olarak ne kadar kayıp olduğunu açıklamasa da, olayın yaşandığını doğruladı ve bunun ortaklarla da paylaşıldığını vurguladı.

Şirket yaşanan kaybın bütün sorumluluğunu üstleneceğini ifade etti ve bunun 20 ay içerisinde karşılanacağını vurguladı. Garcia konu hakkında şunları belirtti:

”Belirli kilit kurumlar ve güvenlik hizmetleri ile iş birliği için konuşmalara başladık ve endüstrinin en yaygın sorunlarından birisi olan bu mesele için konuya çözüm arıyoruz.”

CTO İstifa Edecek

Algorand ağı yaşanan bu güvenlik zafiyetinden etkilenmese de, Yabo’nun istifa edeceği söylentileri duyulmaya başlandı. Algorand ağının bundan etkilenmemesinin sebebi ise projenin kendi fonlarının soğuk depolama cüzdanında bulunuyor olması şeklinde açıklandı. Algo Capital 2019 yılında 200 milyon dolarlık sermaye elde etse de,  Algo piyasaya çıkış fiyatının yüzde 70’ini kaybetti ve yaşanan düşüş birçok Algo yatırımcısını ciddi şekilde sarstı.

Algorand hakkında daha fazla bilgiyi buradaki haberimizden elde edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun