X


Tartışmalı “Yatırımcıdan” Tartışmalı Bitcoin Fiyat Tahmini

Kripto para dünyasından tartışmalı bir figür YouTube kanalında Bitcoin fiyat tahmini yaptı.
11:00
4 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Trevon James YouTube kanalında Bitcoin fiyatı hakkında konuştu. James’in geçmişte tanıtımını yaptığı HYIP (yüksek getirili yatırım programı) şeması BitConnect dolandırıcı olduğu gerekçesiyle yargıya intikal etmişti.

BitConnect’e yatırım yapmasıyla tüm kripto para piyasasına tıynetini gösteren James 10 yıl içinde BTC’nin sıfırı göreceğini düşünüyor. James’in tweet’ine göz atalım:

Bundan 10 yıl sonra Bitcoin’i 4.000 veya 3.000 dolardan aldığınız gerçeği önemli olmayacak. Çünkü (BTC) 0 dolar olacak.

James YouTube video’larının çoğunda Florida’da yaşadığı semtte arabayla turluyor ve bu sırada kripto para yatırımları ve kullanmayı tercih ettiği platformlar hakkında konuşuyor. Bu platformların çoğu James’in bizzat yararlandığı ortaklık programlarına sahip ve James sık sık giveaway gibi kampanyalar yapıyor.

James (BitConnect’in kapanma zamanının yaklaştığı) ocak ayındaki bir video’da BCC’yi ve operatörlerini savunmaya devam ediyordu. James “dolandırmak isteselerdi şimdiye kadar tüm parayla ortadan kaybolabilirlerdi.” yorumunu yaptı. Daha sonra BitConnect tam olarak bunu yaptı.

Bir BitConnect “pump’çısının” profili

Tweet’lerin altındaki yorumlarda görülüyor ki James’in takipçilerin çoğu, BitConnect’i pump’ladığı için James’in yakın zamanda hapsi boylayacağını düşünüyor.

Trevon James daha sonra “video’nun tamamının bulunduğunu” söylediği bir link iliştiriyor. Ancak söz konusu video’da Bitcoin’le ilgili tahmini için herhangi bir açıklama yapmıyor. Buradan James’in ilgi çekmek için böyle bir şey söylediği çıkarımı yapılabilir. Keza fiyatı ne kadar düşerse düşsün Bitcoin’in 0 dolar olmasının neredeyse ihtimal dışı olduğu söylenebilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar