reklamı kapat

Taklimakan Network ICO’su Başarılı Bir Şekilde Devam Ediyor

10 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Taklimakan Network; blockchain meraklıları, kripto para kullanıcıları ve analistler için bir bilgi portalı olarak faaliyet veren mobil ya da web temelli bir platform olarak tanımlanıyor. ICO’su halen devam eden platform geçtiğimiz günlerde projenin hayata geçmesi için gerekli olduğu ifade edilen miktarı toplamayı başardığını topluluğa duyurdu. Ekip ICO’sunu bir ay önce başlatmıştı ve şimdiye kadar toplam 5 milyon ABD doları değerinde fon topladı. ICO’nun dördüncü evresine girdiğimiz şu sıralarda yatırımcılara %15’lik bir bonus fırsatı sunuluyor.

Taklimakan uygulaması kullanıcılarına kitlesel kaynaklı hizmetler ve işlem yapma sürecinde kullanabilecekleri birtakım araçlar sağlamayı hedefliyor. Bu araçların hazırlanış gayesi ise kripto para işlemi gerçekleştirirken yanlış tercih yapmak istemeyen her düzeydeki kullanıcıları desteklemek olarak ifade ediliyor. Kullanıcılara sunulan çeşitli işlem işaretleri, piyasa analizleri ve stratejiler sözü edilen araçlar arasında gösteriliyor. Bunların yanı sıra Taklimakan platformu blockchain ve kripto para sektörüne yönelik daha fazla bilgilendirme yapmayı hedefleyen bir yatırım ve işletme eğitim platformu şeklinde tasarlandı. Buna göre Taklimakan kullanıcılarla kripto para uzmanlarını bir araya getirecek. Platformda bulunan daha deneyimli kullanıcılar ise kitlesel kaynaklı portföyler yaratabilecekler ya da mevcut portföyleri için oy verebilecekler böylece diğer kullanıcılardan aldıkları oylarla en iyi kullanıcılar sıralamasında en yüksek sırada yer alarak ödül kazanma şansına da sahip olacaklar.

Platform kullanıcılarının “Blockchain teknolojisi kütüphanesine” ulaşabilmesine de imkan tanıyor. Bu kütüphaneye ek olarak kullanıcılara çeşitli sermaye yatırım yöntemleri ve işlem özellikleri hakkında bilgilendirici dersler de veriliyor. Üstelik platform tarafından kullanıcılara sunulan tüm bu hizmetler kullanıcıların kripto para ya da finansal alanda sahip olduğu yeterlik seviyesine göre düzenleniyor. Buna göre platformun kullanıcılarına sistematik bir eğitim süreci sunduğu sonucuna varılabilir. Bu eğitim süreciyle platform bireylerin kişisel eğitim hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca daha deneyimli kullanıcılar kendi eğitim materyallerini, makalelerini, uzmanlık sınıflarını hatta bireysel danışmanlık programlarını yaratarak platform dahilinde diğer kullanıcılara sunabiliyorlar. Böylece TKLN token’lerle ödenen ödülleri kazanma fırsatına erişiyorlar.

Proje ekibi geçtiğimiz günlerde platformun tanıtım versiyonunu başlattı. Bu versiyonu kullanan aboneler yeni platformu test etme imkanına sahip oldu. Buna göre kullanıcılar uygulamanın analizini yaparak onu değerlendirebiliyorlar. Ayrıca şirkete ait TN Crypto 100 adındaki çeşitli kaynaklardan iki haftada bir alınan piyasa değeri verilerine göre güncellenen “en iyi 100 kripto para listesi”ne erişebiliyorlar. Bu liste işlem hacimleri dikkate alınarak tespit edilmiş en iyi 10 borsa platformunun düzenli olarak analiz edilmesi sonucunda oluşturuluyor. Öte yandan bahsi geçen tanıtım versiyonunu test ederek platformun kullanıcılarına vaat ettiği bütün hizmetlerin gözden geçirilmesi de mümkün.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Rashid Yussup dokuz yıllık al-sat ve yatırım deneyimine sahip uzman bir isim. Yussup Taklimakan platformunun kripto para işlemleri hakkındaki gizem perdesini ortadan kaldıracak ve bu işlemleri eskisinden daha yaygın hale getirecek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Platform sayesinde herkesin güvenilir, güncel ve net bilgilere, araçlara, analizlere hatta topluluk tarafından yapılan tahminlere dahi ulaşabilmesi mümkün hale geliyor.

TKLN token’ler Taklimakan ekosisteminde kullanılacak. Bu token’leri halen devam eden ICO satışına katılarak edinebilmeniz mümkün. ICO’ya katılabilmek için en az 10 ABD doları değerinde ödeme yapmanız gerekiyor ve bu miktar 200 TKLN token’e karşılık geliyor. Buna göre ICO’ya toplumun hemen her kesiminin katılabileceği yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır. TKLN token’ler 9 Haziran 2018 tarihine dek satışta olacak. Ancak erken davranan kullanıcılar daha avantajlı teklifleri yakalıyorlar çünkü ICO’nun final evresine yaklaştıkça sunulan bonus olanakları düşüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.