X

Tahminlerinde Yanılmayan Platformdan Ethereum Raporu: 31 Temmuz!

Ethereum (ETH), Haziran'da 1000 dolarlık kritik destek seviyesinin altına düştükten sonra, yatırımcılar, lider altcoin'in Temmuz'da hangi yöne gideceğini merak ediyor.
15:10
3 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum (ETH), Haziran’da 1000 dolarlık kritik destek seviyesinin altına düştükten sonra, yatırımcılar, lider altcoin’in Temmuz’da hangi yöne gideceğini merak ediyor.

CoinMarketCap Topluluğu, Temmuz’dan Umutlu

Son birkaç ay içinde, kripto para piyasası, yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Federal Rezerv’in yüksek enflasyon ile mücadelesi sürerken, faiz oranlarındaki artış da hisse senedi ve Bitcoin (BTC) gibi riskli varlıklar olarak sınıflandırılan piyasalara büyük darbe vurdu. Ethereum (ETH) da kritik destek noktalarını kaybederek 1000 dolaın altına düştü. Özellikle, ekonomik belirsizlik ve resesyon endişeleri arttıkça Ethereum büyük orandan değer kaybetti. 4.850 dolarlık zirveden uzaklaşan ETH’nin Temmuz ayında hangi yöne gideceği merak ediliyor.

Yılın başından bu yana Ethereum fiyatındaki önemli düşüşe rağmen, CoinMarketCap kripto para topluluğu, ETH’nin 31 Temmuz sonunda 2.529 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ankete, 11.529 kişi katıldı. Bu,  ETH’nin mevcut fiyatından %140 artacağı anlamına geliyor.  Ethereum, son 24 saatte %1.69 artış ve önceki haftaya göre %13.25 düşüşle 1.056 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap verilerinden alınan verilere göre, ETH’nin toplam piyasa değeri 127 milyar dolar. Bununla birlikte, hala çok önemli 1.000 dolarlık destek seviyesinin üzerinde olduğu için, analistler Ethereum fiyatına dair iyimserliklerini sürdürüyor.

Santiment’ten Kritik Etherum Raporu

Kripto para veri şirketi Santiment tarafından Haziran ayında kaydedilen veriler, Ethereum’un yüz binlerce yeni adres biriktirmeye devam ettiğini, özellikle ağın her hafta yaklaşık 500.000 yeni adres eklediğini ve 8 Haziran itibariyle toplamda 200 milyon adresi aştığını ortaya koydu. Yakın zamanda Meta’nın Facebook’u Ethereum ve Polygon NFT’lerini ABD’deki seçkin içerik oluşturucularla test etmeye başladı. Aynı zamanda Circle’ın Euro Coin’i şu anda Ethereum’da mevcut ve önde gelen kripto borsaları ve DeFi protokolleri tarafından desteklenecek.

 Tüm dünya yüksek enflasyon ile mücadele ederken, bu savaşın altında en çok ezilenlerden bir tanesi kripto para birimleri oldu. 80 binden fazla Bitcoin yatırımcısı, meydana gelen çöküş nedeniyle milyoner statüsünü kaybederken, BTC’deki düşüşün derinleşeceğine dair teoriler de artmaya başladı. Geçen yıl  tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydeden Bitcoin, bu yıl yine birkaç kez ölü ilan edildi. CoinMarketCap’teki kripto para topluluğu, Bitcoin’in fiyatının Temmuz sonuna kadar %88 artarak 36.668 dolara çıkacağını tahmin ediyor. Platform tarafından düzelenen ankette 28.319 kişi katıldı. Topluluğun Bitcoin fiyatını doğru tahmin etmedeki oranı %61,5.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar