reklamı kapat
  • BTC  :  30.930,56 ₺
  • ETH  :  2.180,26 ₺
  • BCH  :  3.507,15 ₺
  • XRP  :  2,16 ₺
  • NGC  :  1,41 ₺
  • BTC 30.930,56
  • ETH 2.180,26
  • BCH 3.507,15

Surf Air, Bitcoin Kabul Eden Özel Havayolları Listesine Katılıyor

7 Aralık 2017
  • İlayda Peker Kayaİlayda Peker Kaya
Her geçen gün Bitcoin kabul eden firma sayısı artıyor. Bu hafta, önde gelen özel havayolu şirketlerinden Surf Air, aylık üyelikler ve kiralamalarda Bitcoin ve Ethereum kabul ettiğini açıkladı.
Surf Air: “Bitcoin’i İleri Görüşlü Bir Ödeme Aracı Olarak Kabul Ediyoruz”

Silikon Vadisi tabanlı Surf Air, hizmetleri için Bitcoin ve Ethereum kabul etmeye başladı. Yani Surf Air üyeleri kriptoparalarını geniş bir seyahat yelpazesi için değerlendirebilecekler. Surf Air, müşterilerine Londro, Zürih, İbiza, California, Texas gibi birçok yere uçma imkanı sağlıyor.

“Surf Air, havayollarının yenilenmesi ve ilerlemesi fikri üzerine kurulmuştur. Bu yüzden sürekli yeniliklere gebe olan kripto para dünyasına katılmamız şirketimiz için doğal bir süreçtir. Bitcoin ve Ethereum kabul etme noktasında en üst seviyede olacağız. “diye açıklıyor Surf Air CEO’su Sudhin Shahani.

Bitcoin kullanıcıları hızlı şekilde Bitcoin’i benimseyen ve bu konuda motivasyonu olan insanlar. Bu hamlemizle, Bitcoin’in ileriye dönük ve deneyim odaklı bir geleceğinden faydalanmayı planlıyoruz.

Dijital Paralar Herkesin Radarında

Surf Air, özel havayolu işletmleri içinde aylık üyelik modellerini kullanan ilk şirket. Bitcoin ve Ethereum’da bu üyeliklerin her biri için kullanılabilir olacak. Havayolu şirketi ödemeler için San Francisco merkezli Coinbase’i kullanacak.

Surf Air CEO’su Sudhin Shahani;

“Dünyadaki en ilerici, güvenli ve etkili havayolu şirketi olarak kalmak için teknolojinin her alanını kullanıyoruz. Dijital para birimleri en başından beri radarımızda. Üyelerimize ödemelerinde yeni, hızlı ve sorunsuz bir yol sunacağımız için heyecan içindeyiz.”

Emlak Şirketleri, Lamborghini ve Şimdi de Özel Jetler

Tapjets gibi Surf Air’de Bitcoin ödemesi kabul eden özel havayolları arasına katıldı. Tapjets geçtiğimiz yaz iPhone uygulaması üzerinden Bitcoin kabul etmeye başlamıştı. Ayrıca yine özel havayolu şirketleri olan Privatefly 2014’ten beri, Star Jets ise Ekim ayından beri Bitcoin kabul ediyor. Emlak şirketleri, Lamborghini ve özel jetler… Bitcoin adına son günlerde oldukça ciddi adımlar atılıyor.

Kaynak: news.bitcoin.com

loading...