reklamı kapat

Steam, Ödeme Yöntemlerinden Bitcoin’i Çıkardı

17:28
7 Aralık 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Bildiğiniz gibi Steam, 2016 yılı mayıs ayından beri Bitcoin ile oyun alışverişi yapılmasına izin veriyordu. Ancak artan işlem ücretlerinden dolayı ödeme seçeneklerinden Bitcoin’i çıkardı.

Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyuncu platformu. Aktif olarak 5 milyondan fazla kullanıcısı olan Steam’in üye sayısı her geçen gün daha da artıyor.

Steam Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladığında 1 Bitcoin’in değeri 450 dolar seviyelerindeyken bugünlerde Bitcoin 14 bin doları aşmış durumda. Steam’den alışveriş yapmak isteyen müşteriler ilk zamanlarda 0,20 dolar işlem ücreti öderken şu an çok daha fazla ödeme yapmak zorunda kalıyorlar.

Steam, ödeme yöntemlerinden Bitcoin’i çıkarmasının bir diğer nedeninin sanal paradaki ani değer değişimleri olduğunu belirtti. Uygulamadan alışveriş yapan müşterilerinin işlemlerini kısa sürede bitirememesi durumunda mağdur olduklarını belirten Steam;

Müşterilerimizin mağduriyetlerini gidermek için gelen ilk ücreti iade ediyoruz ve yeni fiyattan tekrar ödeme istiyoruz. Bu durum da tekrar işlem ücreti ödeme zorunluluğunu beraberinde getiriyor.

Steam, bu nedenlerden dolayı Bitcoin’i ödeme platformlarından çıkarsa da ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in dengeyi bulması durumunda tekrar değerlendirebileceklerini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER