X


Stellar İle Ay’a Yolculuk

Stellar son dönemde hem kullanıcı sayısındaki artışla hem de yaygınlaşmasıyla dikkatleri üstüne çekti.
21:00
29 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Stellar (XLM) topluluğunu sevindiren gelişmelere devam ediyor. Stellar ekibi bir ay içerisinde 48,78 milyar XLM transferi gerçekleştirildiğini duyurdu.

Stellar’ın resmi Twitter hesabının paylaşımına göre 11,5 milyar dolar değerinde XLM ticareti yapıldı. Bu sayı sadece ağustos verilerini kapsıyor. 2017 Ağustos ayında 50 milyon XLM gönderilmişti böylece Stellar Blockchain’i üzerinden gerçekleşen işlem miktarı bin kat artmış oldu. Ek olarak Stellar daha önce haziran ayından bu yana Stellar kullanıcı sayısının hızla arttığını duyurmuştu. Verilere bakılırsa ağustos ayı içerisinde 350 bin yeni kullanıcı Stellar’a katıldı. Büyüme hızından dolayı birçok yatırımcı ve Stellar ekibi Coinbase’in XLM’yi platformuna eklemesi gerektiğini düşünüyor.

Stellar bugün yaptığı duyuruda Stellar’ın en hızlı büyüyen Blockchain olduğunu ve 1 milyon kullanıcıyı aştığını açıkladı. Stellar Blockchain’inin bankaları, ödeme sistemlerini ve insanları birbirine bağlayan en büyük teknoloji olduğu belirtildi.

Stelların genişlediği bir başka alan ise emeklilik fonları. Kripto paralarla bireysel emeklilik fonu sağlayan şirket Bitcoin IRA, XLM’nin kullanıcıların en çok tercih ettiği kripto paralardan biri olduğu açıkladı ve XLM’yi platformuna ekledi. XLM gibi düşük maliyetli kripto paraların emeklilik fonlarına benzer alanlarda kullanılması kripto paraların yaygınlaşması açısından büyük önem arz ediyor.

Diğer yandan küresel pazarda lider para transferi şirketlerinden Tempo dünya çapında kripto para ödeme ağı kurmak için yaptığı çalışmalar kapsamında sistemini desteklemesi için Stellar’ın açık kodlu ve merkezsiz sistemini ve XLM token’larını kullanacağını duyurdu. Bildiğiniz gibi Ripple küresel hedefleri bakımından iddialı kripto paraların başında geliyor, XLM XRP ile bu alanda rekabet edecek. XLM bu yazının yazıldığı sırada 0,22 dolardan işlem görüyor ve 4,2 milyar dolar piyasa değeriyle 6. sırada yer alıyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER