reklamı kapat

Stellar (XLM) Emeklilik Fonları İçin Tercih Edilmeye Başladı

Kripto paralarla oluşturulan bireysel emeklilik fonuna XLM de eklendi.
9 Ağustos 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Bitcoin IRA kripto paralarla bireysel emeklilik fonu sağlayan bir şirket. IRA’in son açıklamasında XLM’in kullanıcıların en çok tercih ettiği kripto paralardan biri olduğu açıklandı, XLM ve Zcash platforma eklendi.

Bitcoin IRA müşterilerin emeklilik fonları için BTC almalarına fırsat tanıyor. Hizmet dahilinde birçok kripto para bulunuyor ve geçtiğimiz sene şirket 300 milyon doların üzerinde yatırımı yönetti. Bitcoin IRA yöneticilerinden Chris Kline XLM ve Zcash’e dair şu açıklamaları yaptı:

Stellar ve Zcash’i platformumuza yeni ekledik sayılır, ancak her iki kripto paranın da hızla yükselmesini izlemek oldukça heyecan verici. Yakın zamanda piyasanın geneline olumlu hava hakim olduğunda boğaların geri döneceğine ve uzun süre buralarda olacağına inanıyorum.

IRA yüksek güvenlik önlemlerini çoklu imza çözümüyle sağlıyor. Bu sayede IRA müşterileri borsalardan kolayca kripto para alabiliyor ve fonlarına aktarabiliyor. Aynı zamanda IRA sistemi yeni yatırımcıların kripto para dünyasına girerken yaşadığı sorunları ortadan kaldırıyor.

IRA ABD’de yaygın olarak kullanılan bir emeklilik planı ve kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlıyor. Vergi ödeyen kullanıcıların vergilendirilmemiş değerlere yatırım yapmasına imkan tanıyor. Yatırım yaparken vergi vermeyen kullanıcıların fonları vergi yükü olmadan büyüyor, vergi ise kullanıcılar paralarını çektikleri zaman uygulanıyor.

Bankacılık sektöründe uzman Bazza Jewell konu hakkında şöyle konuştu:

Stellar Lumen’leri gibi düşük maliyetli kripto paraları IRA hesapları için kullanmak kripto paraların yaygınlaşmasını hızlandırabilir. Düşük maliyetler insanları daha fazla kripto para almaya yönlendirirse IRA de karını artırmış olur. Öyle görünüyor ki bu durum iki taraf için de kazançlı ve kullanışlı.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.