X


Stellar Ağında Geliştirilen Yeni Sabit Coin Hangi Parayla Destekleniyor?

Sabit coin füryasına yeni bir şirket daha katıldı; bu kez adres Stellar Blockchain'i.
08:00
26 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Stellar Blockchain’inde Avustralya Doları tarafından desteklenen bir sabit coin geliştirildi. Novatti Group’un geliştirdiği coin tıpkı diğer sabit coin’ler gibi itibari bir paranın değerini referans alacak.

Las Vegas’ta düzenlenen Money 20/20 etkinliğinde Coindesk’e konuşan Novatti Yönetim Müdürü Peter Cook, coin için vizyonunun kripto para işlemciliğinden öte olduğunu şu sözlerle açıkladı:

İnsanların stablecoin’leri Avustralyalı şirketlerden bir şeyler satın almak için kullanacağını düşünüyoruz. Ayrıca Avustralya içi hizmetlerin ve faturaların ödemesinde kullanacaklarını düşünüyoruz.

Bu yeni macerada şirketinin hangi bankayla çalışmak istediği sorusuna Cook şu yanıtı verdi:

Dijital paralara erişim sağlamak isteyen lisanslı para hizmeti veren şirketlerle, bankalarla ve işletmelerle çalışacağız. Novatti halka açık bir şirket, Avustralya menkul kıymetler borsasında listeleniyor. Yani kullanıcıların güven konusunda herhangi bir sorunu olmamalı.

Şirketin geliştirdiği sabit coin, Circle’ın geliştirdiği USDC, Huobi’nin geliştirdiği HUSD, çok tartışılan Tether (USDT), TrueUSD (TUSD), Paxos Standart Dollar (PAX) ve Gemini Dollar’ın (GUSD) safına katılıyor.

Novatti hakkında

Novatti, alternatif hızlı para transferi yöntemlerine olan talebe odaklanmış küresel bir yazılım teknolojisi ve sistem entegrasyonu sağlayıcısı. Bu tür hizmetlere olan talep sayesinde farklı türde birçok hizmet sağlayıcısı kendi ekosistemlerinde ve hedeflediği piyasalarda güçleniyor. Novatti şirketi lisanslı bir ödeme dağıtıcısı. Vox Telecom ve Güney Afrikalı havale şirketi MoniSend gibi şirketlere ödeme konusunda hizmet ettiği biliniyor.

Kaynak:ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar