Son Dakika: Bitcoin’de Putin Mumu! BTC Yönünü Yukarı Çevirdi!

12:25
31 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin ve altcoin‘ler ani bir hamle ile yönlerini yukarı çevirdi. 47.000 dolarlık direnci kırabilmek için mücadele eden Bitcoin, anında 48.000 dolarlık önemli seviyenin üzeirne yükseldi. Peki Bitcoin’deki bu yükselişi ne tetikledi?

Rusya’dan Gelen Açıklama

Elde edilen son verilere göre bir gazeteci Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Bitcoin’i (BTC) benimseyip benimsemeyeceklerini sordu. Putin ise bu soruya olumlu yanıt veri. Haberin duyulmasının ardından hızlı bir hamle yapan Bitcoin 48.500 dolarlık seviyeyi geride bıraktı. Yazının hazırlandığı sırada ise BTC 48.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bilindiği gibi lider kripto birimi 52.000 doların üzerine yükseldikten sonra yeni bir düşüş trendi başlatmış ve 46.000 dolarlık seviyenin altına kadar gerilemişti. Güne 46.800 dolarlık seviyelerden başlayan Bitcoin, Putin haberi ile dik bir yeşil mum yaktı.

Yükseliş Kalıcı Olacak Mı?

Bitcoin anlık olarak bir yükseliş yaşamış olsa da bu noktada asıl önemli olan yukarı yönün kalıcı olup olmayacağı. Eğer yükseliş hamlesi kalıcı olursa Bitcoin yılı iyi seviyelerde kapatabilir ve bu durumda 2022’nin ilk yarısında ralli bekleyen analistlerin görüşlerine bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Ancak yanan bu yeşil mum, sadece habere anlık olarak gelen bir tepki ise ve Bitcoin yönü yeniden aşağı çevirirse, kırmızı görünüm kaldığı yerden devam edebilir. Dolayısıyla bundan sonra yanacak mumlar büyük önem arz ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar