On-Chain Analisti, Bitcoin’e Yeniden Yükseliş İvmesi Kazandırabilecek Fiyat Seviyelerine İşaret Etti!

On-chain analisti Will Clemente, Bitcoin'in yeniden bir yükseliş ivmesi kazanabilmesi adına ulaşması gereken fiyat seviyelerine dikkat çekti.
12:30
31 Aralık 2021
Yatırımcılar Dikkat! Ünlü Analist, Bitcoin'in (BTC) Yönünü Belirledi
Okuma Süresi: 2 Dakika

On-chain analisti Will Clemente, lider kripto para birimi Bitcoin‘deki güncel teknik görünümü değerlendirerek BTC adına kritik fiyat seviyelerine dikkat çekti.

Bitcoin’e Yükseliş İvmesi Kazandırabilecek Fiyat Seviyeleri

Piyasadaki güncel teknik görünümü değerlendiren Clemente, lider kripto para birimi Bitcoin adına 40.000 dolar ile 45.000 dolar arası fiyat seviyelerinin kritik olduğunu ifade etti. On-chain analisti, Bitcoin’de 53.000 dolar fiyat seviyelerini işaret ederek BTC‘nin yükseliş ivmesi kazanabileceği fiyat aralıklarına dikkat çekti.

Bitcoin’in son bir ay içerisinde ortalama %15’lik bir değer kaybına uğradığının altını çizen Clemente, bunun bir sonucu olarak kripto para piyasasındaki satış baskısının arttığını belirtti.

BTC’de Güncel Görünüm

2021’in son çeyreğinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte kısa vadede oldukça güç kaybeden Bitcoin, kripto para piyasasına aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bitcoin, bu süreçte önemli destek seviyelerini kaybederek 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Yıllık kapanışa saatler kala da Bitcoin, gerçekleştirdiği son fiyat hareketlerinin ardından 46.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki bu düşüş ivmesi, piyasa da doğal olarak oldukça olumsuz yanısıdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği 4.800 dolar ATH seviyesinden bu yana yaşadığı değer kayıpları ile birlikte 3.700 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto varlık ta yüksek oranlarda düşüş hareketleri kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar