X


Son Dakika: Binance Cüzdanından 78.000 Bitcoin Gönderildi!

Binance kripto para borsasından yarım milyar dolarlık Bitcoin çıktı!
14:22
25 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılının sonlarına doğru yaklaşırken özellikle balinaların sebep olduğu dalgalanmalar yüzünden büyük bir belirsizlik içerisine girdi.

Geçtiğimiz haftalarda adeta 3 gün içerisinde 1200 dolar düşüş yaşayıp daha sonra 800 dolar yükseliş elde eden BTC’nin kısa vadedeki yönünü tayin etmek ise oldukça güç gözüküyor. Büyük çaplı Bitcoin işlemlerini kullanıcılarla paylaşan Bitcoin Block Bot Twitter hesabı, 78.594 Bitcoin’in (567 milyon dolar) transfer edildiğini duyurdu.

Binance 2019 Yılı Saldırısı

Cüzdanın büyük ihtimalle Binance kripto para borsasına ait olduğunu iddia eden hesap, konunun bir güncelleme veya başka bir olayla ilgili olup olmadığını ise paylaşmadı. 2019 yılı içerisinde bir ilki yaşayan ve 2017 yılındaki kuruluşundan bu yana ilk defa hacklenen Binance, o tarihlerde 40 milyon dolarlık bir BTC kaybı yaşamıştı. Binance’in resmi iletişim kanallarına bakıldığında konu hakkında hiçbir açıklama olmadığı ve daha önce de bir güncelleme duyurusu yapılmadığı görülmekte.

Binance’in 78.000 dolar Bitcoin değerinde bir saldırı yaşaması şu an kripto para piyasasının altını üstüne getirebilir. Uzmanlar ise bunun bir güvenlik açığından çok cüzdan değişimi veya güncelleme olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle sadece yüzde 1’lik bir düşüşe sahip ve 7.300 dolardan işlem görüyor.

Güncelleme: Binance tarafından aktarılan son bilgilere göre yapılan işlem planlı bir güncelleme olup soğuk depolama cüzdanından başka bir soğuk depolama cüzdanına aktarımı içeriyor. Bu da fonların güvende olduğunu göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar