Son Çöküşü Bilen ve 30 Yıl Deneyimi Olan Analistten Kritik DOGE Yorumu: Henüz..!

Dogecoin (DOGE) Elon Musk sayesinde kripto para piyasasına meydan okurken, önde gelen bir analistten kritik uyarı geldi.
15:00
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin (DOGE) Elon Musk sayesinde kripto para piyasasına meydan okurken, önde gelen bir analistten kritik uyarı geldi.

‘Dereyi Görmeden, Paçaları Sıvamayın’

Peter Brandt, bir tweet’te, Dogecoin’in ayı piyasasının yapısına aykırı hareket etmesine rağmen yeni bir boğa koşusu başlattığının kesin olmadığını iddia etti. Brandt, birçok trader’ın ayı piyasasının sonu ve boğa piyasasının başlangıcına dair güvenilir verilere dayanmadan hızlı tahminlerde bulunduğunu, ancak çoğu zaman bu tür varsayımların yanlış olduğunu söylüyor. Uzmana göre,  Acemi trader’lar tarafından yapılan yaygın bir hata, piyasanın ayı aşamasının sona ermesinin otomatik olarak bir boğa piyasasının başladığının bir işareti olduğunu varsaymak. Bu varsayım çoğu zaman yanlış. Uzmanlara göre, bu süreç ayrıca uzun bir konsolidasyon sürecini içeriyor.

Peter dün, DOGE‘nin geçen yıl Mayıs ayında 0,74 dolara yükseldiğinde yine ayı piyasasından çıktığına dair analizlerin yapıldığını söyledi. Brandt’ın uyarılarına rağmen, yatırımcıların FOMO etkisinde hareket edeceğini belirtti. Özellikle, boğa piyasası göstergesinin ne olacağına dair bir sorguya yanıt olarak, bir kullanıcı, piyasanın daha yüksek zaman dilimlerinde daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler oluşturması gerektiğini açıkladı.

Brandt, Ayı Piyasasını Öngörmüştü!

Önde gelen Bitcoin savunucusı olarak tanınan Brandt’in, altcoin’ler konusunda oldukça şüpheci olduğunu belirtmekte fayda var. Temmuz ayında analist LUNA, DOGE ve XRP’yi  sert bir dille eleştirdi. Mayıs ayında  bildirildiği üzere Brandt, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından Bitcoin’in tek güvenilir kripto para olduğunu iddia etti. Şüpheciliğine rağmen Brandt, kripto paraların fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tahmin etme becerisine sahip ve geniş çapta saygı duyulan bir analist olmaya devam ediyor. Özellikle, analist, Haziran’dan Temmuz’a kadar meme coin için düşüş grafiği modellerini paylaşarak, Dogecoin’de uzun süreli ayı piyasasının başlangıcını doğru bir şekilde tahmin etti.

DOGE hafta sonu boyunca Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sayesinde büyük oranda değer kazandı. DOGE, son yedi günde %99 artışla an itibariyle 0.1811 dolardan işlem görüyor.  DOGE‘nin işlem hacmi de arttı ve Cardano ve Solana’yı geçerek piyasa değerine göre en büyük 8. kripto para haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar