Dogecoin ATH’si Nedir? Dogecoin Yatırımı Yapmak Mantıklı Mı?

Dogecoin 2021 yılının en çok konuşulan kripto para birimlerinden oldu. Peki, hala DOGE yatırımı yapmak mantıklı mı?
12:26
15 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021 yılında en çok konuştuğumuz kripto para birimlerinden biri Dogecoin (DOGE) oldu. Dogecoin yıl içinde sergilediği fiyat performansı ile, her ne kadar sosyal medya desteği ile fiyat yükselmiş olsa da, piyasa hacmi bakımından ilk on içine girmeyi başarı.

Dogecoin ATH’si

Dogecoin yükselişini başlattıktan sonra ve fiyatındaki virgülden sonraki sıfırları sildikten sonra 8 Mayıs’ta 0,7376 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Bu noktadan sonra ise en çok sorulan soru “Dogecoin 1 dolar olacak mı?” sorusu oldu.

Ancak DOGE ATH’sini yaptıktan sonra düşüşe geçti ve fiyat 0,15 dolara kadar geriledi. Bugün ise Dogecoin yaklaşık olarak 0,20 dolar ile 0,24 dolar aralığında işlem görüyor. Dolayısıyla şu anda Dogecoin ATH’sinden ve dolayısıyla 1 dolardan çok uzak.

Dogecoin Alınır Mı?

Aslında Dogecoin ilk yükselmeye başladığında ve çok kısa sürede yaklaşık olarak %1000 gibi bir artış kaydettikten sonra yatırımcılar Dogecoin’in gerçekten alınıp alınamayacağı yönünde konuşmaya başladı.

Burada iki görüş önümüze çıkıyor: İlk olarak Dogecoin’in sadece sosyal medya desteği ile yükseldiği ve artık böyle bir yükseliş yakalamasının mümkün olmadığı görüşü var. İkinci olarak ise Dogecoin’in değerinin yeni anlaşıldığı yükselişlerin devam edeceği görüşü var.

İlk görüşü savunanlar Dogecoin’in hiçbir amacının olmadığını ve yatırım yapmanın mantıksız olduğunu düşünüyor. Bu görüşe bakıldığında gerçekten DOGE ilk başlarda sadece kripto para benimsenmesinin arttırmak için ortaya çıktı ve sonrasında 2021’e kadar popüler olduğu dönemler olsa da değerinde çok büyük artışlar olmadı.

Ancak Dogecoin geliştiricilerinin yeniden çalışmaya başlaması ve bazı firmaların DOGE’yi bir ödeme aracı olarak kabul etmesi de ikinci görüşü destekliyor gibi görünüyor. Eğer Dogecoin gelişmeleri sürerse ve DOGE amacı olan bir kripto para birimine dönüşürse ikinci görüşün düşünceleri ilerleyen zamanlarda haklı çıkabilir.

Bu noktada yatırımcılarının kendi kararlarını kendilerinin vermesi gerekiyor. Gerekli araştırmalar sonrasında üç seçenek değerlendirebilir: “Dogecoin’in bir amacı yok ve yatırım yapmak büyük risk, Dogecoin gelişmeleri sürüyor bir süre takip etmek faydalı olabilir ve Dogecoin’e güveniyorum ve yatırım yapmak istiyorum.” Seçim sizin…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar