2022 FIFA Dünya Kupası Yaklaşıyor: Bu Altcoin Kasım’da Destan Yazabilir!

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken, 2022 FIFA Dünya Kupası'nın yaklaşmasıyla bu altcoin ivme kazanmaya başladı. 
15:30
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın yaklaşmasıyla bu altcoin ivme kazanmaya başladı.

Chiliz (CHZ) Yüzde 15 Değer Kazandı

Fan token’ler gün giderek yeni bir boyut kazanırken, Chiliz fiyatı bir gecede %15,7 artış kaydetti. Chiliz, özellikle spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan ve önemli bir işlevi olan bir token konumunda. Taraftarlar 2022 FIFA Dünya Kupası için hazırlanırken, fan token’lar da yeninden gündemde.  Chiliz, 2018 yılında Socios platformu tarafından piyasaya sürülen ve Ethereum (ETH) ağı üzerinde işlem gören bir altcoin. Genellikle spor dünyasında popüler olan Chiliz, taraftarlar ve kulüpler arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor. CHZ ayrıca, taraftarların, kulüplerin aldıkları kararlarda söz sahibi olma ve çeşitli avantajlar elde etme gibi haklara sahip olmasını sağlıyor.

FIFA Dünya Kupası’nın, 20 Kasım’da başlaması planlanıyor. Bu nedenle büyük günden önce spor kulüpleri ve taraftarlar etkinliklerini artırdı. FIFA Dünya Kupası, 22. kez yapılacak ve  20 Kasım  ile 18 Aralık tarihleri ​​arasında Katar’da gerçekleşecek. Atlas FC, FC Porto, Novara Calcio, Apollon Limasol gibi önde gelen fan token’lar geçen hafta çift haneli kazançlar elde etti. Arjantin Futbol Federasyonu Fan Token (ARG), Lazio Fan Token (LAZIO), Portekiz Milli Takım Fan Token (POR), FC Porto (PORTO) ve Team Heretics Fan Token (TH), %25’in üzerinde artış ile ilk beş token arasına girdi. 2022 FIFA Dünya Kupası yaklaştıkça, fan token’ların altcoin’lerden ve meme coin’lerden daha iyi performans göstermesi bekleniyor.

Fan Token’lar da Yükseliyor!

FIFA Dünya Kupası’na yönelik heyecan, fan token’lar ve sporla ilgili kripto paralarda rallilei tetikledi. Genel durum, altcoin rallilerine yol açtı ve CoinGecko’dan gelen veriler, büyük oranda fiyat artışlarının meydana geldiği yönünde.  Bitcoin fiyatı yeniden ivme kaybederken ve BTC dominance oranı azalırken,  fan token’lar büyük fırsatlar sunabilir.

FXStreet analistlerinden Akash Girimath, Bitcoin fiyatının 19.700 dolar seviyesine düşebileceğini ve dipten satın alma fırsatı sağlayabileceğini savunuyor. Girimath,  Göreceli Güç Endeksi’ne dikkat çekerek, BTC’deki düşüşün sürebileceğinin altını çiziyor. Analiste göre, 28 Ekim’in en düşük seviyesi olan 20.000 doların altına düşüş, büyük bir risk teşkil edebilir. Ancak, Chiliz (CHZ) gibi altcoin’ler ve fan token’lar Kasım’da değer kazanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar