X

Son 6 Ayda Türk Kripto Para Yatırımcısı En Çok Hangi Coin’leri Aradı?

Türk kripto para birimi yatırımcılarının son 6 ayda en çok hızlı kazanç sağlayan ve yüksek getiri veren coin’lerle ilgilendiği görülüyor. 
20:00
27 Ekim 2021

2021 yılı hemen hemen tüm kripto para birimlerinin rekor kırdığı ve dolayısıyla yatırımcıların kazandığı bir yıl oldu. Her ne kadar son 6 ayda bazı düşüşler yaşanıyor olsa da birkaç kripto para birimi yaşadığı yükselişi ile birlikte yatırımcının ilgisini çekiyor. Peki, Türk kripto para yatırımcıları son 6 ayda hangi kripto para birimlerini aradı?

Son 6 Ayda Aranan Coin’ler

Elde edilen son verilere göre son 6 ayda Google Türkiye’de en çok aranan coin’ler içinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) aslında şaşırtıcı olmayan bir şekilde başı çekiyor. Bitcoin’den sonra ise piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ikinci sırada yer alıyor.

Aslında bu iki kripto para birimi hem popülerlik açısından hem bilinirlik açısından hem de fiyat performansı açısından tüm dünyada dikkat çekiyor. Ancak Türk kripto par yatırımcılarının Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) şaka coin’lerine de ilgi gösterdikleri görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dolayısıyla Türk kripto para birimi yatırımcısının kısa zamanda hızlı kazanç getiren kripto paralar ile ilgilendikleri ifade edilebilir. Son olarak ise Türk yatırımcısının Google’da aradığı 5. kripto para biriminin Ripple (XRP) olduğu ifade edilebilir.

Coin’lerin Son Fiyatları

Türklerin son 6 ayda ilgi gösterdiği kripto para birimleri içinde şu anda yükseliş gösteren tek kripto para biriminin SHIB olduğu görülüyor. Bugün yaşanan genel bir piyasa düzeltmesi ile hemen hemen tüm kripto paralarda aşağı yönlü bir hareket görülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yaklaşık olarak %5 değer kaybederek 58.750 dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH) son 24 saatte yaklaşık olarak %4, Dogecoin %8 ve Ripple (XRP) %7 düşüş sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar