X


Solana (SOL) Düşerken Avalanche (AVAX) Piyasaya Meydan Okuyor!

Piyasada aşağı yönlü bir ivme devam ederken SOL daha fazla direnemedi ve düşüşe geçti. AVAX ise yükselişini sürdürüyor.
09:01
11 Eylül 2021

Kripto para birimleri oldukça volatil ve genel itibari ile düşüş trendinde geçirdikleri bir haftayı geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu hafta Solana (SOL) her ne kadar ilk başlarda düşüşe direnmiş olsa da son 24 saatte düşüş yaşarken, Avalanche (AVAX) hala düşüş trendine direniyor ve yeşilde ilerlemeye devam ediyor.

SOL Geriliyor

Yaşadığı son fiyat artışları ile birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumuna yükselen Solana, 178 dolar bandında işlem görüyor. Son 24 saat içinde %6’nın üzerinde değer kaybeden kripto para biriminin 9 Eylül’de 216 dolar ile rekor kırdığını da belirtmek gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Piyasada yaşanan düşüşün etkisi bittikten sonra analistler SOL fiyatında yeni bir ralli başlama ihtimali olduğunu ifade ediyor. Ancak SOL fiyatının çok ciddi bir artış yaşamış olması sebebiyle geri çekilmenin bir süre daha devam etmesi muhtemel görünüyor.

Avalanche Durmuyor

Yazının yayına hazırlandığı sırada 49 dolar bandında işlem gören AVAX, son 24 saat içinde %12’den fazla artış yaşadı ve 53 dolar üzerine kadar yükseldi. AVAX’ın tüm zamanlar rekorunun 59 dolar olduğu düşünüldüğünde kripto para biriminin yeni ATH’leri hedeflediği ifade edilebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar