X


Solana Fiyat Hareketleri: Hala SOL Coin Alınır Mı?

Bir süre kripto para piyasasındaki düşüşe meydan okuyan SOL 9 Eylül’de rekor kırdıktan sonra bir düşüş hareketi başlattı.
13:15
11 Eylül 2021

Son 10 güne Solana’nın (SOL) damga vurduğunu söylesek yanlış bir tabir kullanmış olmayız. SOL son günlerde yaşadığı fiyat artışı ile hem düşüşteki kripto para piyasasına meydan okudu hem de art arda yeni rekorlar kırdı.

Solana Fiyat Hareketleri

Ethereum rakibi olarak görülen Solana’nın kripto para birimi SOL 25 Ağustos’ta kendisine yerel bir dip seviyesi belirledikten sonra artışa geçti. Özellikle Eylül ayın giriş yaptıktan sonra ciddi bir fiyat artışı kaydeden SOL, 65 dolar seviyelerinden yükselişini başlattı.

Her geçen gün artan fiyatı ile rekor kıran SOL, son olarak 9 Eylül’de 216 dolar ile kendi rekor seviyesini belirledi. Sonrasında genel kripto para piyasasındaki geri çekilmeye daha fazla direnemeyen SOL’un düşüşe geçtiği ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

SOL’un özellikle 100 doları ve ardından 120 doları geride bırakması piyasada oldukça fazla ilgi çekti.

Solana Alınır Mı?

SOL’un yaşadığı büyük artıştan sonra beklenen düzeltmenin yanı sıra kripto para piyasasında günümüzde hakim olan düşüş hareketi de hem analistler hem yatırımcıları muallakta bırakıyor.

Analistler kripto para piyasasında genel bir yükseliş hareketi başlasa bile SOL’un bir süre konsolidasyonda kalacağını düşünüyor. Ancak bu noktada yaşanacak bir yükseliş ihtimaline karşılık piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kriptonun şu anda önemli bir satın alım fırsatı sunuyor olabileceği de ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar