X

Solana Coin Nasıl Alınır?

Solana Coin nedir?
13:46
27 Kasım 2020

Solana (SOL), Intel, Dropbox ve Qualcomm’un eski mühendislerinin geliştirdiği bir kripto para birimidir. Tek ağ odaklı delegated Proof-of-Stake konsensüs modelini kullanan SOL Coin, aslında bu konuda öncülerden de birisi olarak görülüyor. Solana Coin’in temel hedefinin ise merkeziyetsizlikten veya güvenlikten açık vermeden ölçeklenebilirliği arttırmak olduğu bilinmekte.

Solana (SOL) Nedir?

Solana Coin’in ölçeklenebilirlik çözümünün arkasında yatan şeyin ise merkeziyetsiz saat olarak da bilinen Proof-of-History olduğu biliniyor. Bu konsensüs modeli, dağıtık ağlardaki zaman sorununu çözmesiyle biliniyor ve burada tek bir güven kaynağı bulunmuyor. Bunun yerine her bir SHA256 işlem için ağdaki onaylayıcıların zaman damgası oluşturması gerekiyor ve bu da ağ çapında tarih damgalarının yayılmasını engelliyor.

Ağdaki her işlem için zaman damgasının olması ancak bunların bütün ağda yayınlanmaması, ağdaki önemli bir yükü kaldırmakta. SOL da bu ağın kendi kripto para birimi olarak ön plana çıkıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

SOL Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 108. kripto para birimi konumunda ve toplam piyasa değeri 85 milyon dolar seviyelerinde.

Solana Coin almak için ise Binance borsasını kullanmak yeterli olacaktır.

SOL Coin Nereden Alınır?

SOL  Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • SOL Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna SOL yazın ve altta açılan SOL/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “SOL AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek SOL Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar